Zawodnicy Delfina Tarnobrzeg zdobyli sześć medali i drużynowo wywalczyli trzecie miejsce. Kto stanął na podium? Zobacz zdjęcia i wyniki

OPRAC.:
Redakcja Polska Press
Z sukcesami reprezentanci Uczniowskiego Klubu Sportowego Delfin Tarnobrzeg działającego przy Szkole Podstawowej numer 3 w Tarnobrzegu wystartowali w II edycji Podkarpackiej Ligi Pływackiej dzieci 11-12 lat, która odbyła się w Lesku.

Sukcesy zawodników Delfina Tarnobrzeg na zawodach

Tarnobrzeskiego Delfina (w większości uczniowie "trójki") reprezentowała 16-osobowa ekipa w składzie: Kacper Szponder, Bartosz Miegoń, Kaia Bouchard, Urszula Turbak, Michał Kubik, Michał Kozioł, Aleksandra Dusak, Blanka Krasowska, Maria Bednarz, Natalia Kruk, Magdalena Rynduch, Salomea Bator, Wojciech Mlazga, Bartosz Turbak, Oliwia Czajkowska, Łucja Koper, Maja Krasowska.

W zawodach brało udział 331 zawodników z 18 klubów z całego Podkarpacia. Podopieczni trenerów Angeliki Michalik i Krzysztofa Dydy z zawodów przywieźli sześć medali (3 złote, 1 srebrny i 2 brązowe) a w klasyfikacji drużynowej i medalowej Delfin Tarnobrzeg zajął trzecie miejsce. Najlepszym zawodnikiem 12-letnim zawodów został Bartosz Turbak. Oprócz niego w pierwszej dziesiątce znaleźli się: Blanka Krasowska (3 miejsce), Oliwia Czajkowska (4 miejsce).

Brązowy medal sztafeta 4x50 m stylem zmiennym mieszane 12 lat

• (Oliwia Czajkowska, Bartosz Turbak, Magdalena Rynduch, Wojciech Mlazga)
  • 4 miejsce sztafeta 4x 50 m stylem zmiennym mieszane 11 lat i młodsi
  • (Michał Kozioł, Maria Bednarz, Blanka Krasowska, Bartosz Miegoń)

Wyjazd na zawody został zrealizowany przy pomocy finansowej Urzędu Miasta Tarnobrzega w ramach Projektu „Wspieranie działań o charakterze sportowo-rekreacyjnym”.