MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Zimowa rekrutacja na magisterskie studia inżynierii środowiska w wydziale Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego w Stalowej Woli

Zdzisław Surowaniec
Zdzisław Surowaniec
Główne wejście do siedziby Wydziału Inżynierii Środowiska KUL w Stalowej Woli
Główne wejście do siedziby Wydziału Inżynierii Środowiska KUL w Stalowej Woli Zdzisław Surowaniec
Choć z rekrutacją na studia kojarzy się lato, to na uniwersytet można zapisać się również zimą. Na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II zimowa rekrutacja tradycyjnie dotyczy studiów II stopnia.

W tym roku wolne miejsca czekają na chętnych na architekturze krajobrazu prowadzonej w Lublinie i na inżynierii środowiska w Stalowej Woli. Studia II stopnia na obu kierunkach trwają półtora roku (trzy semestry) i umożliwiają zdobycie tytułu magistra.

Studia magisterskie stopnia rozwijają wiedzę i umiejętności zdobyte na I stopniu. Choć podejmowane zagadnienia są podobne, to jak podkreśla dr hab. Magdalena Lubiarz, prof. KUL ich skala jest zupełnie inna.

– Studia II stopnia to zupełnie inny wymiar projektowania, otwieramy się na procesy związane z kształtowaniem miasta jako całego organizmu, gminy czy innych wielkoobszarowych obiektów takich jak parki krajobrazowe – precyzuje wykładowca. Uzyskanie tytułu magistra inżyniera wiąże się ze znacznie szerszym spektrum umiejętności i uprawnia do podjęcia pracy w zawodzie architekta krajobrazu, projektanta zieleni czy zarządcy zieleni.

Choć Stalowa Wola nie jest tak znanym ośrodkiem akademickim jak Lublin, to tamtejszy wydział Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego posiada niemałe atuty. To przede wszystkim wyposażenie badawcze na wysokim poziomie, a także małe grupy ćwiczeniowe pozwalające na indywidualne podejście do studentów.

Dużą zaletą jest również współpraca z przedsiębiorstwami z obszaru inżynierii środowiska, dzięki czemu studenci mogą poznawać nie tylko teorię, ale i praktykę.

– Dzięki temu mogą przekonać się jak działa oczyszczalnia ścieków czy stacja uzdatniania wody – tłumaczy Robert Stachyra, asystent w Katedrze Inżynierii Środowiska w Instytucie Inżynierii Środowiska Wydziału Nauk Inżynieryjno-Technicznych w Stalowej Woli.

Ukończenie studiów w zakresie inżynierii środowiska umożliwia wykonywanie zadań dotyczących inżynierii wodnej, inżynierii sanitarnej, rekultywacji terenów zdegradowanych oraz kształtowania i ochrony środowiska

Rekrutacja odbywa się w trybie wolnym, co oznacza, że o przyjęciu na studia decyduje kolejność zgłoszeń. Kandydaci mogą zgłaszać się do 15 lutego za pośrednictwem strony http://rekrut.kul.pl.

od 7 lat
Wideo

Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie