Eurowybory 2014: listy do Parlamentu Europejskiego...

  Eurowybory 2014: listy do Parlamentu Europejskiego zatwierdzone. Kto z radomian startuje?

  Janusz PETZ petz@echodnia.eu

  Echo Dnia Radomskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Radomskie

  Eurowybory 2014: listy do Parlamentu Europejskiego zatwierdzone. Kto z radomian startuje?

  ©sxc.hu

  Do Brukseli wybiera się grubo ponad tysiąc kandydatów. Kto kandyduje w naszym okręgu?
  Eurowybory 2014: listy do Parlamentu Europejskiego zatwierdzone. Kto z radomian startuje?

  ©sxc.hu

  O północy minął termin składania wniosków o rejestrację list wyborczych do Europarlamentu. Do Brukseli i Strasburga wybierają się najważniejsze ugrupowania polityczne, ale też jest sporo dość egzotycznych komitetów. Wśród zatwierdzonych komitetów są aż dwie Samoobrony (Samoobrona i Samoobrona Odrodzenie), Komitet Wyborców "Naprawimyto.org", Komitet Wyborczy Wyborców Obrony Wędlin
  Tradycyjnych oraz Komitet Wyborców Oburzeni.

  Listy kandydatów oraz bieżące informacje w serwisie EUROWYBORY 2014"

  W przypadku wszystkich najważniejszych partii politycznych na listach w roli "jedynek" nie ma nikogo z regionu radomskiego, a czołowe miejsca zajmują głównie warszawiacy. Potwierdziły się tym samym nasze wcześniejsze informacje.

  WARSZAWIACY NA CZELE

  Listę Platformy Obywatelskiej w naszym okręgu otwiera Julia Pitera, na czwartym i ósmym miejscu są radomianie: Andrzej Łuczycki i Marta Michalska - Wilk.

  "Jedynką" Prawa i Sprawiedliwości jest Wojciech Jasiński, były minister skarbu, na drugim miejscu jest Małgorzata Gosiewska, a dopiero na czwartym miejscu znalazł się radomianin Zbigniew Kuźmiuk, zaś na siódmym Agnieszka Górska z Szydłowca.

  Czołowe miejsce na liście Polskiego Stronnictwa Ludowego zajmuje obecny eurodeputowany Jarosław Kalinowski, a na dalszych miejscach są mieszkający w regionie radomskim Leszek Przybytniak i Bożenna Pacholczak.

  Koalicja Europa Plus - Twój Ruch umieściła na pierwszym miejscu socjologa z Warszawy Andrzeja
  Celińskiego, "dwójką" jest radomianka Krystyna Suszyńska.

  Sojusz Lewicy Demokratycznej umieścił na pierwszym miejscu w naszym okręgu wyborczym Annę Kalatę, a dopiero na miejscu czwartym jest radny wojewódzki z Radomia Leszek Rejmer.

  RADOMIANIE Z TYŁU LIST

  Kongres Nowej Prawicy Janusza Korwina Mikke umieścił na pierwszym miejscu Krzysztofa Szpanelewskiego, ekonomistę z Warszawy, ale na dalszych miejscach jest troje radomian: Krystian Łagowski, Ewa Czajka i Waldemar Rajca.

  "Jedynką" na mazowieckiej liście wyborczej partii Polska Razem Jarosława Gowina będzie Marek Czarnecki, prawnik z Łomianek, były europoseł Samoobrony RP. Na drugim miejscu na tej liście jest radna powiatu radomskiego Ewa Markowska - Bzducha, pracownik naukowy Uniwersytetu Technologiczno - Humanistycznego. Na siódmym miejscu umieszczono Tadeusza Szumiatę, pracownika tej samej uczelni oraz nauczyciela w Liceum Ogólnokształcącym imienia Jana Kochanowskiego w Radomiu.

  Listę Komitetu Wyborców Ruchu Narodowego otwiera Witold Tumanowicz, fundraiser z Warszawy, a na drugim miejscu jest Norman Czarnecki, student z Radomia, działacz Młodzieży Wszechpolskiej.

  Do wieczora nie podano jeszcze listy Solidarnej Polski. "Jedynką" tej partii w naszym okręgu miał być Ludwik Dorn.

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Radomskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (10)

  Wszystkie komentarze (10) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy:

  Wideo