Eurowybory 2014. Wyniki w powiecie radomskim

    Eurowybory 2014. Wyniki w powiecie radomskim

    /ada, inia/

    Echo Dnia Radomskie

    Echo Dnia Radomskie

    Eurowybory 2014. Wyniki w powiecie radomskim
    Podajemy oficjalne wyniki Eurowyborów w powiecie radomskim.
    Eurowybory 2014. Wyniki w powiecie radomskim
    W powiecie radomskim wygrywa PiS - 51,34 procent (11.327 głosów) przed PO - 14,02 (3092).

    Dalsze miejsca: PSL - 11,28 (2488); Nowa Prawica - 7,33 (1616); SLD-UP - 45,11 (1127); Polska Razem 3,91 (862); Solidarna Polska - 2,92 (644); Europa Plus - Twój Ruch 2,29 (505); Ruch Narodowy 1,81 (400);.

    Frekwencja wyniosła 19,17 %, głosowało 22 852 na 119 205 uprawnionych.

    TOP 10 kandydatów z największym poparciem w powiecie:

    1.
    Zbigniew Kuźmiuk z PiS - 8705 głosów; 2. Julia Pitera z PO - 1625; 3. Małgorzata Gosiewska z PiS - 1123; 4. Jarosław Kalinowski z PSL - 1098; 5. Bożenna Pacholczak z PSL - 924; 6. Wojciech Jasiński z Pis - 769; 7. Jacek Kozłowski z PO - 723; 8. Krzysztof Szpanelewski z KNP - 645; 9. Anna Kalata z SLD - UP - 506; 10. Ewa Markowska-Bzducha z PR - 428.

    GMINA GÓZD

    Wygrywa PiS - 61,20 procent (773 głosy) przed PSL - 9,66 (122) i PO - 9,42 (119).

    Dalsze miejsca: NP - 6,41 (81); Polska Razem - 4,59 (58); Solidarna Polska - 3,88 (49); SLD-UP - 2,38 (30); Europa Plus Twój Ruch - 1,43 (18); Ruch Narodowy - 1,03 (13).

    Frekwencja wyniosła 19.74%, głosowało 1 263 na 6622 upoważnionych.

    TOP 5 kandydatów z największym poparciem: 1. Zbigniew Kuźmiuk (Pis) - 651 głosów; 2. Bożena Pacholczak (PSL) - 63, 3. Julia Pitera (PO), 4. Jarosław Kalinowski (PSL) - 40, 5. Wojciech Jasiński (Pis)- 38.

    MIASTO IŁŻA

    Wygrywa PiS 41.55 procent (811 głosów) przed PSL 23.41 (457) i PO 11.53 (225).

    Dalsze miejsca SLD-UP 8.30 (162); Nowa Prawica 6.66 (130);Ruch Narodowy 2.87 (56); Polska Razem 2.41 (47); Solidarna Polska 1.69 (33); Europa Plus Twój Ruch 1.59 (31).

    Frekwencja wyniosła 15,88%, głosowało 1 952 na 12 761 upoważnionych.

    TOP 5 kandydatów z największym poparciem: 1. Zbigniew Kuźmiuk (PiS) - 571 głosów, 2. Bożena Pacholczak (PSL) - 285, 3. Julia Pitera (PO) 144, 4. Jarosław Kalinowski (PSL), Małgorzata Gosiewska (PiS)- 113.

    GMINA JASTRZĘBIA

    Wygrywa PiS 49.62 procent (459 głosów) przed PSL 15.78 (146) i PO 10.16 (94).

    Dalsze miejsca: Nowa Prawica 7.89 (73); SLD-UP 4.76 (44); Polska Razem 3.14 (29); Solidarna Polska 3.03 (28); Europa Plus Twój Ruch 2.92 (27); Ruch Narodowy 2.70 (25).

    Frekwencja wyniosła 17,90%, głosowało 925 na 5 329 upoważnionych.

    TOP 5 kandydatów z największym poparciem: 1. Zbigniew Kuźmiuk (PiS) 353 głosy; 2. Jarosław Kalinowski (PSL) 62; 3. Małgorzata Gosiewska (PiS) - 54; 4. Julia Pitera (PO)- 45; 5. Krzysztof Szpanelewski (KNP).

    GMINA JEDLIŃSK

    Wygrywa PiS 53.86 procent (921 głosów) przed PO 13,33 (228) i PSL 9,77 (167).

    Dalsze miejsca: Nowa Prawica 7, 78 (133); Polska Razem 4,68 (80), SLD-UP 4,39 (75); Solidarna Polska 3,22 (55); Ruch Narodowy 1,58 (27); Europa Plus Twój Ruch 1,4 (24).

    Frekwencja wyniosła 16,52%, głosowało 1 710 na 10 742 upoważnionych.

    TOP 5 kandydatów z największym poparciem: 1. Zbigniew Kuźmiuk (Pis) - 664, 2. Małgorzata Gosiewska
    117 - (Pis), 3. Jarosław Kalinowski (PSL) - 111; 4. Julia Pitera (PO) - 100, 5. Wojciech Jasiński (PiS) - 72.

    GMINA JEDLNIA-LETNISKO

    Wygrywa PiS 51,89 procent (1097 głosów) przed PO 18, 35 (388) i Nową Prawicą 7,24 (153).

    Na dalszych miejscach PSL 5,25 (111), Polska Razem 4,49 (95), SLD-UP 4,12 (87), Europa Plus Twój Ruch 3,74 (79), Solidarna Polska 2,93 (62), Ruch Narodowy 1,99 (42).

    Frekwencja wyniosła 22,11%, głosowało 2 114 na 9 884 upoważnionych.

    TOP 5 kandydatów z największym poparciem: 1. Zbigniew Kuźmiuk (Pis) - 862, 2. Julia Pitera (PO) - 196, 3. Małgorzata Gosiewska (PiS) - 100, 4. Jacek Kozłowski (PO) - 87, 5. Wojciech Jasiński (PiS) - 75.

    GMINA KOWALA

    Wygrywa PiS 52.47 procent (933 głosy) przed PO 16,31 (290) i Nową Prawicą 9,11 (162). Na dalszych miejscach PSL 8,94 (159), Solidarna Polska 3,49 (62), SLD-UP 3,21 (57), Polska Razem 2,64 (47), Ruch Narodowy 1,97 (35), Europa Plus Twój Ruch 1,86 (33).

    Frekwencja wyniosła 20,44%, głosowało 1 778 na 8 992 upoważnionych.

    TOP 5 kandydatów z największym poparciem: 1. Zbigniew Kuźmiuk (PiS) - 686 głosów, 2. Julia Pitera (PO) - 147, 3. Małgorzata Gosiewska (PiS) - 96, 4. Jacek Kozłowski (PO) - 80, 5. Jarosław Kalinowski (PSL) - 78.

    PIONKI MIASTO

    W mieście Pionki wygrywa PiS - 39,57 procent (1243 głosy) przed Platformą Obywatelską - 23,30 procent
    (732 głosy).

    Dalsze miejsca: SLD UP 9.17 (288); Nowa Prawica 8.28 (260); PSL 7.48 (235); Europa Plus Twój Ruch 4.33 (136); Polska Razem 3.06 (96); Solidarna Polska 2.61 (82); Ruch Narodowy 2.20 (69).

    Frekwencja wyniosła 20,26 procent, głosowało 3141 na 16010 uprawnionych.

    TOP 5 kandydatów z największym poparciem w mieście: 1. Zbigniew Kuźmiuk z PiS -885 głosów; 2. Julia Pitera z PO - 437; 3. Małgorzata GOSIEWSKA z PiS - 160; 4. Jacek Kozłowski z PO - 150; 5. Wojciech Jasiński z PIS - 105;

    PIONKI GMINA

    W gminie Pionki wygrywa PiS - 52,11 procent (630 głosy) przed Platformą Obywatelską - 12.66 procent (153 głosy).

    Dalsze miejsca: SLD UP 9.02 (109); PSL 9.02 (109); Nowa Prawica 6.37 (77); Europa Plus Twój Ruch 3.89 (47); Solidarna Polska 2.56 (31); Ruch Narodowy 2.32 (28); Polska Razem 2.07 (25).

    Frekwencja wyniosła 15,48 procent, głosowało 1209 na 8203 uprawnionych.

    TOP 5 kandydatów z największym poparciem w gminie: 1. Zbigniew Kuźmiuk z PiS -474 głosy; 2. Małgorzata Gosiewska z PiS - 80; 3. Julia Pitera z PO - 76; 4. Leszek Rejmer 69; 5. Jarosław Kalinowski 54.

    GMINA PRZYTYK

    Wygrywa PiS 56,30 procent (652 głosy) przed PSL 17,36 (201) i PO 8,03 (93).

    Na dalszych miejscach Nowa Prawica 7,60 (88), SLD-UP 3,02 (35), Solidarna Polska i Polska Razem po równo 2,94 (34), Europa Plus Twój Ruch 1,12 (13), Ruch Narodowy 0,69 (8).

    Frekwencja wyniosła 21,52%, głosowało 1 158 na 5 654 upoważnionych.

    TOP 5 kandydatów z największym poparciem: 1. Zbigniew Kuźmiuk (PiS) - 526, 2. Jarosław Kalinowski (PSL) - 121, 3. Wojciech Jasiński (PiS) - 57, 4. Małgorzata Gosiewska (PiS) - 49, 5. Julia Pitera (PO) 46.

    MIASTO I GMINA SKARYSZEW

    Wygrywa PiS - 60, 71 procent (1278 głosów) przed PSL - 11,02 (232) i PO - 10,64 (224).

    Na dalszych miejscach: Nowa Prawica - 7,08 (149); Polska Razem - 3,42 (72), SLD-UP - 2,42 (51), Solidarna Polska - 2,28 (48), Europa Plus Twój Ruch - 1,24 (26), Ruch Narodowy - 1,19 (25).

    Frekwencja wyniosła 19,79%. Na 10 933 uprawnionych zagłosowało 2105.

    TOP 5 kandydatów z największym poparciem: 1. Zbigniew Kuźmiuk (PiS) - 1 047, 2. Julia Pitera (PO) - 121, 3. Teresa Pacholczak (PSL) - 103 , 4. Jarosław Kalinowski (PSL) - 95, 5. Małgorzata Gosiewska (PiS) - 94.

    GMINA WIERZBICA

    Wygrywa PiS - 53,13 procent (696 głosów) przed PSL - 13,82 (181) i PO - 11,53 (151).

    Na dalszych miejscach: Nowa Prawica - 7,25 (95), SLD-UP - 4,5 (59), Solidarna Polska - 3,44 (45), Polska Razem - 2,67 (35), Ruch Narodowy - 2,06 (27), Europa Plus Twój Ruch - 1,60 (21).

    Frekwencja wyniosła 16.99%. Na 7 982 upoważnionych zagłosowały 1310 osoby.

    TOP 5 kandydatów z największym poparciem: 1. Zbigniew Kuźmiuk (PiS) - 511, 2. Teresa Pacholczak (PSL) - 90, 3. Julia Pitera (PO) - 87, 4. Małgorzata Gosiewska (PiS) - 81, 5. Jarosław Kalinowski (PSL) - 65.

    GMINA WOLANÓW

    Wygrywa PiS - 50,19 procent (644 głosy) przed PSL - 13,48 (644) i Polską Razem - 13,09 (168).

    Na dalszych miejscach: PO - 7,95 (102); Nowa Prawica 5,53 (71); SLD-UP - 3,98 (51); Solidarna Polska - 3,59 (46); Europa Plus Twój Ruch - 1,17 (15); Ruch Narodowy - 1,01 (13).

    Frekwencja wyniosła 20.38%. Na 6 618 uprawnionych zagłosowało 1283 osoby.

    TOP 5 kandydatów z największym poparciem: 1. Zbigniew Kuźmiuk (PiS) - 516, 2. Ewa Markowska-Bzducha (Polska Razem) - 147, 3. Jarosław Kalinowski (PSL) - 87, 4. Teresa Pacholczak (PSL) - 61, 5. Julia Pitera (PO) - 53.

    GMINA ZAKRZEW

    Wygrywa PIS - 56.32 (1190 głosów) przed PO - 13.87 (293).

    Dalsze miejsca: PSL 9.23 (195); Nowa Prawica 6.81 (144); SLD UP 3.74 (79); Polska Razem3.60 (76); Solidarna Polska 3.27 (69); Europa Plus Twój Ruch1.66 (35); Ruch Narodowy 1.51 (32).

    Frekwencja wyniosła 22,88 procent, głosowało 32113 na 9475 uprawnionych.

    TOP 5 kandydatów z największym poparciem w gminie: 1. Zbigniew Kuźmiuk- 959 głosów; 2. Jarosław Kalinowski 100; 3. Małgorzata Gosiewska z PiS - 92; 4. Jacek Kozłowski z PO - 82; 5. Julia Pitera z PO - 76.

    Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Radomskim

    Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

    Komentarze (3)

    Wszystkie komentarze (3) forum.echodnia.eu

    Najnowsze wiadomości

    Zobacz więcej

    Najczęściej czytane

    Polecamy:

    Wideo