Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Bohdan Czacharowski został odznaczony medalem Zasłużony dla Powiatu Grójeckiego

Aleksandra Szymańska
Aleksandra Szymańska
Bohdan Czachrowski jest wieloletnim miłośnikiem sportu.
Bohdan Czachrowski jest wieloletnim miłośnikiem sportu. Facebook/Między nami Mastersami
Bohdan Czacharowski został odznaczony medalem Zasłużony dla Powiatu Grójeckiego. Radni jednogłośnie przegłosowali wniosek o w sprawie nadania honorowego wyróżnienia. Za uchwałą pozytywnie opowiedziało się 17 radnych, a jeden wstrzymał się od głosu. Uroczyste wręczenie medalu ma nastąpić podczas jednej z najbliższych sesji rady powiatowej.

Bohdan Czacharowski został odznaczony medalem Zasłużony dla Powiatu Grójeckiego

Wniosek w sprawie odznaczenia medalem "Zasłużony dla Powiatu Grójeckiego" Bohdana Czachrowskiego wpłynął do kapituły 12 grudnia. Jego inicjatorem był Klub Radnych "Przyjazny Powiat". Kapituła rozpatrzyła i wydała pozytywną opinię. Temat honorowego odznaczenia został poruszony podczas jednej z grudniowych sesji rady powiatu grójeckiego. Odbyło się głosowanie radnych tej sprawie. Za uchwałą pozytywnie opowiedziało się 17 radnych, a jeden wstrzymał się od głosu. Oznacza to, że decyzja o przyznaniu medalu była jednogłośna. Uhonorowanie profesora w dowód uznania za wiedzę, profesjonalizm, pasję i poświęcenie w wychowywaniu wielu pokoleń mieszkańców Powiatu Grójeckiego oraz propagowanie osobistym przykładem sportu i kultury fizycznej ma nastąpić podczas jednej z najbliższych sesji rady powiatowej.

Profesor Bohdan Czacharowski urodził się w 1941 roku w Świdrze koło Otwocka. Jest absolwentem wydziału polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W czasie studiów podjął pracę jako starszy instruktor w Zarządzie Głównym Polskiego Związku Niewidomych. Jego zadaniem była współpraca ze szkołami dla dzieci niewidomych i niedowidzących. Chodziło o zapewnianie potrzebnych pomocy naukowych, podręczników pisanych alfabetem Braille-a, organizowanie przeglądów muzycznych, artystycznych, imprez sportowych i letnich obozów rehabilitacyjnych. W czasie swojej pracy po raz pierwszy zorganizował wyjazd dla niewidomych i niedowidzących w góry. Za swoją dziesięcioletnią prace otrzymał, między innymi, wyróżnienie ministra kultury i sztuki - Odznakę Zasłużony dla Kultury.

W 1973 roku zaczął uczyć w grójeckim liceum, a w 1981 roku objął stanowisko Gminnego Dyrektora Szkół w Chynowie. W 1984 roku po likwidacji etatów Gminnych Dyrektorów Szkół podjął pracę nauczyciela języka polskiego w Zespole Szkół Zawodowych w Grójcu. W placówce tej przepracował 14 lat z tego 12 lat na stanowisku zastępcy dyrektora do spraw wychowawczych.

Na emeryturę przeszedł w 1998 roku. Jest nadal czynnym zawodowo nauczycielem. Pracował w grójeckim Liceum Piotra Skargi, Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Jasieńcu. Prowadził także zajęcia nauczania indywidualnego z uczniami, których stan zdrowia nie pozwala na udział w zajęciach szkolnych. Pełnił funkcję zastępcy dyrektora w Zespole Szkół Niepublicznych Stanisława Bęczkowskiego. Z jego inicjatywy w tej placówce zorganizowano gimnazjum dla pracujących.

Dodatkowo od wielu lat jego pasją jest sport - bieganie i chód. Należy do Klubu Biegacza w Warszawie. Przebiegł łącznie ponad 80 tysięcy kilometrów, brał udział w ponad 80 maratonach, biegu na dystansie 100 kilometrów i biegu 24 godzinnym. Łącznie zdobył ponad 20 tytułów i medali w Mistrzostwach Polski.

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie