Polfarmex - Rosa 68:73. Mamy półfinał!!!

SzS
Michał Sokolowski rozegrał bardzo dobre ostatnie sekundy meczu
Michał Sokolowski rozegrał bardzo dobre ostatnie sekundy meczu S. Szymczak
Koszykarze Rosy Radom wygrali trzeci mecz w Kutnie i awansowali do półfinału play off. Po raz kolejny był to mecz pełen emocji.

Polfarmex Kutno - Rosa Radom 68:73 (15:17, 15:12, 13:25, 25:19)

Polfarmex: Parker 18, Jarecki 15, Fraser 11, Bartosz 11, Wołoszyn 7, Grochowski 2, Faber 2, Zyskowski 2, Gabiński 0, Malczyk 0.

Rosa: Sokołowski 18, Harris 15, Thomas 13, Zajcew 9, Witka 8, Szymkiewicz 5, Jeszke 3, Adams 2, Bonarek 0.

Zgodnie z oczekiwaniami to był ciezki i zaciety pojedynek. W pierwszych dwóch kwartach wynik oscylował wokół remisu. Ostatecznie gospodarze schodzili na przerwe z minimalną, jednopunktową przewagą.
W trzeciej kwarcie Rosa dała prawdziwy koncert gry. Świetnie z dystansu trafiał CJ Harris. Radomianie prowadzili nawet na chwilę różnicą 17 punktow. Kutnianie zniwelowali stratę do 11 punktów. Wydawało się, ze takiej przewagi Rosa nie roztrwoni, ale niestety w ciągu sześciu minut gospodarze odrobili i był ponownie remis 61:61.

Ostatnie sekundy były przede wszystkim Michała Sokołowskiego który trafił z dystansu i zatrzymał trudną akcję rywala. Chwilę przed nim "trójkę" rzucił Torey Thomas.

Dzięki wygranej Rosa znalazła się trzeci raz z rzędu w najlepszej czwórce w kraju. W półfinale nasz zespół z Anwilem Włocławek lub King Wilkami Morskimi Szczecin. Pierwszy mecz w Radomiu w czwartek, 12 maja lub w piątek 13 maja.