Surowa lekcja dla młodzieży Broni Radom

SzS
Patryk Jakubczyk (z lewej)
Patryk Jakubczyk (z lewej) archiwum
We wtorek wieczorem Świt Nowy Dwór Mazowiecki pokonał Broń Radom w ćwierćfinale Pucharu Polski na szczeblu Mazowsza. W zespole gości, w wyjściowej jedenastce zagrało aż siedmiu juniorów z rocznika 1999.

Świt Nowy Dwór Maz.- Broń Radom 7:0 (3:0)

Bramki:Szerszeń 5, 35, 56, Napora 41, Kowalczyk 48, Krawczyk 66, Broniszewski 83.
Świt:Libera - Maciejewski, Drwęcki, Gurzęda, Kamiński, Broniszewski, Koziara, Kozłowski, Kowalczyk, Szerszeń , Napora.
Broń:Prasek - Szyszka, Kutyla, Góźdź, Jakubczyk (46 Piskorz), -Sobolewski, Sokol, Jedynak, D. Popiel (46 Nobis), -Pryciak (46 Gilewski), Winsztal.

Trener Broni, Dariusz Różański tak jak zapowiadał, dał odpocząć kilku zawodnikom z pierwszej drużyny, kilku leczy urazy, a do boju posłał młodych piłkarzy, którzy muszą zdobywać doświadczenie. Na własnej skórze przekonali się jak wiele brakuje im jeszcze do tego, aby grać w poważnej, seniorskiej piłce.
Już pierwsza akcja w 5 minucie zakończyła się zdobyciem bramki dla gospodarzy. Młodzi gracze ambitnie walczyli, próbowali odrobić straty, ale w 32 minucie było już 2:0 dla gospodarzy. Chwilę wcześniej zespół z Radomia uratowała poprzeczka przed stratą gola.
W 42 minucie było już 3:0, a bramkę zdobył Krzysztof Napora, który jesienią występował w Radomiaku.
W drugiej połowie radomski szkoleniowiec z pełną premedytacją dokonał kolejnych trzech zmian i jeszcze bardziej odmłodził zespół. Drużyna z Radomia traciła kolejne gole. Zbierała tęgie lanie, z którego na pewno może wyciągnąć wnioski. Część tych młodych zawodników wyróżniała się w Ekstralidze juniorów i domagała się debiutu w trzeciej lidze, ale pucharowy mecz pokazał, że jest na to jeszcze za wcześnie. Część z nich musi sobie najpierw poradzić z presją, a dalej poprawić umiejętności.
W piątek obie ekipy o godz. 18 spotkają się ponownie, ale na stadionie przy ul. Narutowicza 9 w Radomiu. Tym razem Broń podejmie Świt w ligowym pojedynku. W tym meczu wyjdzie zupełnie inna jedenastka niż we wtorkowym pucharowym meczu.
Tymczasem w środę o godz. 17 Energia Kozienice zagra w ćwierćfinale Pucharu Polski z Ursusem Warszawa. Całkiem niedawno obie drużyny grały między sobą w ligowym pojedynku i padł w Kozienicach remis 0:0. Nagrodą głowną w mazowieckim finale Pucharu Polski jest 30 tysięcy złotych.
Pozostałe pary:Wisła IIPłock - Błękitni Raciąż, Sparta Jazgarzew - Mazovia Mińsk Mazowiecki. Mecze o godz. 17 Półfinał zaplanowano na 11 maja.