Wygrana Broni w Grodzisku. Porażki innych trzecioligowców

SzS Mariusz Basaj
Radość piłkarzy Broni po zdobyciu gola
Radość piłkarzy Broni po zdobyciu gola Sylwester Szymczak
Wczoraj rozegrana została 27 kolejka trzeciej ligi łódzko - mazowieckiej. Trzy nasze zespoły grały na swoich boiskach, a mimo to przegrały. Jedynie Broń Radom grała na wyjeździe i rozegrała świetny mecz, inkasując komplet punktów. Tak walczącą Broń, kibice chcieliby widzieć w każdym meczu.

Pogoń Grodzisk Mazowiecki - Broń Radom 0:1 (0:0)

Bramka: Dziubiński 79

Pogoń: Brudnicki - Krajewski Damjanow, Jadacki, Maruszewski Jaroń, Kołaczek Michalski Cichowski, Cesarek (82 Panufniuk) Tataj.

Broń: Młodzinski - Kimura, Więcek, Kupiec, Wicik, Leśniewski (90 Jakubczyk), Dziubiński, Sałek, Bojek, Nowosielski (77 Bouchniba) Czarnecki.

Obie drużyny, to w rundzie wiosennej chyba najwięksi przegrani. Pogoń dokonała wzmocnień, była nawet zimą na obozie w Austrii, a do meczu z Bronią wygrała tylko jeden mecz. W radomskim klubie wiosna nieco lepsza, ale nastroje te same co w Grodzisku. Co ciekawe zespół Broni nigdy dotąd nie wygrał w Grodzisku Mazowieckim, a do tej pory grał tam aż siedem razy. Jedynie dwukrotnie radomianom udało się zremisować. Do tej pory brakowało szczęścia, aby pokonać Pogoń.

Zespół Broni wybiegł na murawę w możliwie najmocniejszym składzie. Nie licząc Piotra Dobosza, który jest kontuzjowany.

Broń zaczęła jakby trochę zagubiona. Najpierw w 1 minucie strzał Macieja tataja minął o centymetry poprzeczkę, a za moment po zamieszaniu i rykokszecie, poprzeczka uratowała Broń od straty bramki. Przez pierwszy kwadrans to Pogoń częściej była przy piłce, ale tym razem trochę szczęścia było po stronie Broni.

Z biegiem czasu coraz odważniej zaatakował zespół z Radomia. W 27 minucie pięknie z rzutu wolnego uderzył Przemysław Wicik, ale piłka odbiła się od słupka i wyszła w pole. Chwilę później po rozegraniu rzutu wolnego. Piotr Nowosielski strzelił mocno, ale golkiper Pogoni końcami palców obronił.

Również w 42 minucie było groźnie, ale spudłował Michał Bojek. Po przerwie Broń rzuciła się na rywala z atakami. W 54 minucie po ładnej indywidualnej akcji, wspomniany Bojek trafił w słupek. Broń atakowała, ale nic nie chciało wpaść do siatki. Piłka jak zaczarowana mijała bramkę miejscowych.

Dopiero w 79 minucie po akcji Kamila Czarneckiego, Adrian Dziubiński znalazł się sam na sam z bramkarzem gospodarzy i pewnym strzałem zdobył gola. Wygrana mogła byc jeszcze wyższa.W 88 minucie wprowadzony chwilę wcześniej Panafniuk sfaulował Dziubińskiego w polu karnym. Zobaczył za to czerwoną kartkę, a Czarnecki chciał się przełamać z rzutu karnego. Niestety jego strzał wyczuł bramkarz i obronił.

Ostatnie sekundy zrobiły się bardzo nerwowe. Pogoń oddała strzał tuż obok bramki Broni, a w kolejnej akcji wprowadzony chwilę wcześniej Patryk Jakubczyk strzelił za lekko z 10 metrów, wprost w bramkarza.

Energia Kozienice - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1:5(0:1)
Bramki: Putin 89 z karnego- Maciejewski 19 z karnego, 73, Napora 53, Krawczyk 70, Szerszeń 78.

Energia: Kozłowski - Krukowski (83’ Stróżka), Walasek, Mortka, Szary (62’ Serodziński) Michalski (62’Paterek), Kalinka, Zawadzki (46’ Kozicki), Stanisławski, Kołodziejczyk, Putin

Oskar Przysucha - Warta Działoszyn0:1 (0:0)

Bramki: Kurbiewski 56

Oskar: Czarnota - Kobryń (77 Włodarczyk, Jaworski, Moskwa, Menzegha, Gil, Najdzik, Maciejczak (77 Płuciennik), Sapieja, Kornacki (56 Obuch), Madej (56 Skałbania)

Piłkarze Oskara przegrali bardzo ważny mecz ze słabą dotąd Wartą Działoszyn.

Zespół trenera Bolesława Strzemińskiego zagrał bardzo nieskutecznie. Mimo kilku okazji do zdobycia gola, to Warta wykorzystała jedną z nielicznych okazji i zabrała ze sobą komplet punktów.

Pilica Białobrzegi - Warta Sieradz 0:2 (0:1)

Bramki: Bogdan 20, M. Kobierski 50

Pilica: Malina - Białecki, Moryc, Janowski, Karasek, Janik,Bykowski (75 Kacperkiewicz), Rawski, Jaszczak (70 Bednarczyk), Barzyński (61 Hernik), Obłuski.

W innych meczach: Start Otwock - Legia II Warszawa 0:2., Nowak; ŁKS Łódź - Pelikan Łowicz 1:1 (0:0), Bryła 65, Nowak 85, Sokół Aleksandrów Łódzki - Ursus Warszawa 0:0, Lechia Tomaszów Mazowiecki - Polonia Warszawa 0:1 (0:0), Choroś; Błękitni Raciąż - Ner Poddębice 2:1 (1:1).

W następnej kolejce, 7-8 maja: Broń Radom - Energia Kozienice (niedziela, godz. 13), Ursus Warszawa - Oskar Przysucha (sobota, godz. 17 ), Warta Działoszyn - Pilica Białobrzegi (sobota, godz. 17 ), Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Błękitni Raciąż, Ner Poddębice - Lechia Tomaszów Mazowiecki, Polonia Warszawa - Sokół Aleksandrów Łódzki, Warta Sieradz - ŁKS Łódź, Pelikan Łowicz - Start Otwock , Legia II Warszawa - Pogoń Grodzisk Mazowiecki.