Rosa Radom zwyciężyła na wyjeździe z MKS Dąbrowa Górnicza

SzS
Koszykarze Rosy z kolejnym sukcesem
Koszykarze Rosy z kolejnym sukcesem Albert Kaczmarzyk
Łatwo nie było, ale koszykarze Rosy Radom zwycięzyli wyjazdowy mecz z MKS Dąbrowa Górnicza.

MKS Dąbrowa Górnicza - Rosa Radom 73:82 (18:26, 25:14, 15:24, 15:18)

Dąbrowa: Broadus 19 (1), Dłoniak 17 (3), Williams 11, Pamuła 9 (1), Szymański 6, Pasalić 6, Dziemba 5 (1), Piechowicz 0, Zieliński 0.
Rosa: Thomas 19 (4), Harris 19 (2), Sokołowski 16 (3), Zajcew 8 (2), Szymkiewicz 8 (1), Witka 6 (2), Adams 2, Bonarek 2, Hajrić 2

Radomianie z dużymi obawami jechali na ten mecz. Wszak MKS Dąbrowa zwłaszcza we własnej hali radzi sobie bardzo dobrze. Nie był to łatwy pojedynek, ale najważniejsze, że wygrany. Dla Rosy było to 16 zwycięstwo.

Koszykarze Rosy dobrze rozpoczęli ten mecz. Prowadzili 14:4. ale słabiej zagrali drugą kwartę i na przerwę i to miejscowi schodzili na przerwę prowadząc różnicą trzech punktów. Naszej drużynie przypomniał się Jakub Dłoniak, były zawodnik Rosy, który zdobył 17 punktów.

Po przerwie ponownie bardzo dobrze zagrał zespół z Radomia. W ekipie Rosy wyróżniali się Amerykanie, Thomas i Harris, ale bardzo dobry mecz zagrał też Michał Sokołowski. Emocje towarzyszyły kibicom i w czwartej kwarcie było 65:67, ale ostatnie pięć minut należało do Rosy.