Worek medali tenisistów Returnu Radom

SzS
Werronika Falkowska i Konrad Fryze (z lewej)
Werronika Falkowska i Konrad Fryze (z lewej) archiwum klubu
Tenisiści Returnu Radom zaliczyli świetne występy w mistrzostwach Polski juniorów. Weronika Falkowska mistrzynią Polski juniorek w singlu, Konrad Fryze wicemistrzem w singlu oraz w parze z Marcinem Skowrońskim zostali mistrzami Polski w deblu.

Zdobyli aż cztery medale, dwa złote, srebrny i brązowy. Kolejny znakomity występ zanotowała Weronika Falkowska, która wywalczyła w pięknym stylu złoty medal w grze pojedynczej i brązowy w grze podwójnej. W deblu mogło być jeszcze lepiej, ale w półfinale mając za partnerkę Wiktorię Rutkowską z AZS Poznań, przegrała w supertiebreaku 12:14 mając wcześniej trzy piłki meczowe. Falkowska dokonała nie lada wyczynu, bowiem w ciągu półtora miesiąca wywalczyła pięć medali Mistrzostw Polski w trzech kategoriach wiekowych, do lat 16, 18 i 21, oraz wygrała Międzynarodowy Turniej juniorów w deblu i zajęła drugie miejsce w singlu. Weronika za zdobycie Mistrzostwa Polski juniorów otrzymała niesamowitą nagrodę, którą jest przyznanie „dzikiej karty” do eliminacji Turnieju WTA, który odbędzie się w kwietniu w Katowicach, a w którym wystąpi również Agnieszka Radwańska.
Konrad Fryze, który również zdobył dwa medale, srebrny i złoty. W grze pojedynczej mimo że nie był rozstawiony dotarł, aż do finału, gdzie uległ bardziej doświadczonemu Piotrowi Śmietanie (SKKryspinów). Dużą niespodziankę sprawił w półfinale, bowiem pokonał w trzech setach turniejową „jedynkę”, Maksymiliana Raupuka z SKT Sopot. Jeszcze lepiej poszło Konradowi w deblu, gdzie za partnera miał kolegę klubowego, Marcina Skowrońskiego. Radomski duet przeszedł przez turniej jak burza i bez straty seta zdobył złoty medal. W turnieju brało udział jeszcze dwóch naszych zawodników Jan Malmon i Aleksander Sadal.

Trenerami Weroniki Falkowskiej są Artur Żuk i Dagmara Bednarczyk, Konrada Fryze Marcin Krześniak, a Marcina Skowrońskiego Tomasz Tołstyko.