Bolesna porażka KKS-u Kozienice z Metrem Warszawa w drugim meczu fazy play-off. Siatkarze oddalili się od awansu do 1. Ligi

Radosław Olchowski
Siatkarze KKS Kozienice przegrali drugie spotkanie z Metrem Warszawa w ramach fazy play - off drugoligowych rozgrywek. Paweł Oleksiak/KKS Kozienice
Siatkarze Enea KKS-u Kozienice przegrali drugie spotkanie z zespołem KS Metro Warszawa w ramach rozgrywek rundy play-off 2. ligi. Tym razem stołeczny zespół wygrał 3:1.

Bolesna porażka KKS-u Kozienice. Siatkarze oddalili się od awansu do 1. Ligi

KS Metro Warszawa – Enea KKS Kozienice 3:1 (21:25, 25:16, 25:23, 25:18). Stan rywalizacji do trzech zwycięstw 2:0 dla Metra.

KKS: Ranecki, Baranowski, D. Ostrowski, Kałasz, Trąbka, Sokołowski, Głogowski (libero) oraz M. Koryciński, A. Ostrowski, Kiernoz, Jeziorowski, Bartnik.

O ile w pierwszym starciu o wyniku przesądził tie – break, o tyle w drugim Metro wygrało po czterosetowej walce. Mecz numer dwa kozieniczanie zaczęli od wygranego seta, a w kolejnych partiach mieli naprawdę świetne momenty. W trzecim secie prowadzili czterema punktami, a w czwartym nawet pięcioma. Niestety, ale tego prowadzenia podopieczni trenerów Marka Grzelczaka i Michała Kality nie potrafili utrzymać. Metro pokazało większą konsekwencję na boisku i zrobiło duży krok w kierunku gry w turnieju półfinałowym o awans do 1. ligi.
Przypominamy, że do awansu do turnieju potrzeba trzech zwycięstw w play-offach, dlatego dla KKS-u jeszcze nie wszystko stracone. Zwłaszcza, że teraz rywalizacja przeniesie się do stolicy Puszczy.

- W sobotę 13 kwietnia, o godz. 18 podejmiemy Metro w hali KCRiS przy ul. Głowaczowskiej. Jeśli gospodarzom uda się w końcu przełamać, to czwarte spotkanie zostanie rozegrane w Kozienicach dzień później, czyli w niedzielę, o godz. 16

– czytamy w komunikacie na stronie KKS Kozienice.