Broń Radom awansowała do półfinału mazowieckiego Pucharu Polski

Sylwester Szymczak
Fragment meczu Wisła II - Broń
Fragment meczu Wisła II - Broń archiwum klubu
W meczu ćwierćfinału ForBET Pucharu POlski na szczeblu mazowieckim, Broń Radom wygrała na wyjeździe z rezerwami Wisły Płock.

WISŁA II PŁOCK - BROŃ RADOM 0:2 (0:1)
BramkI: Szymczak 40 z karnego, Grudzień 74

Wisła II: Kraska - Wawrzyński, Janus, Leśniewski, Dąbrowski, Kuchko, Więckowski, Zięba, Góralczyk, Miarka, Leszczyński.
Broń: Kosiorek - Derlatka, Pietrzyk (70 Jakubiec), Wrześniewski, Kargul, Knap (58 Goljasz), Kobiera, Szymczak (58 Kielak), Reid (65 Nowak), Kowalski (77 Mydłowiecki), Odolak (70 Grudzień).

Sędzia: Radosław Trochimiuk (Przasnysz)

Już w 3 minucie mocno po ziemi z dystansu uderzał Jakub Kowalski, ale bramkarz Wisły z trudem odbił piłkę. Z kolei w 11 minucie groźnie było pod bramką Broni. Groźnie strzelał Kamil Dąbrowski.
W 16 minucie Sebastian Kobiera strzelał zza pola karnego, ale na posterunku był golkiper Wisły.
Mecz był dość wyrównany, a w 40 minucie faulowany był w polu karnym Kamil Odolak, sędzia podyktował rzut karny. Jedenastkę na gola zamienił Marcin Szymczak.
Bardziej odważnie zaczęli drugą połowę gospodarze i już w 46 minucie jeden z napastników trafił w nogi naszego obrońcę, a w 56 minucie piłka po strzale z ostrego kąta przeszła minimalnie nad poprzeczką Broni. Chwilę później świetnie obronił Kosiorek strzał Kuchko.
W 60 minucie szansę na podwyższenie wyniku miał Kacper Pietrzyk. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego uderzył z woleja, ale piłka przeszła nad poprzeczką.
W 74 minucie Broń podwyższyła rezultat. Adrian Grudzień dostał prostopadłe podanie, obrońcy Wisły zatrzymali się na chwilę, myśląc, że jest spalony, ale wychowanek Broni z zimną krwią w sytuacji sam na sam pokonał golkiper Wisły.
W 82 minucie powinno być 0:3. Po szybkiej kontrze Broni dogodną szansę miał Piotr Goljasz. Ten sam zawodnik jeszcze w 89 min mógł zdobyć gola, ale trafił w boczną siatkę. W doliczonym czasie gry Bartek Nowak trafił w słupek.
W półfinale Broń zagra na wyjeździe ze zwycięzcą meczu CK Troszyn - Legia II Warszawa. Tymczasem w lidze, już w sobotę radomianie w derbach trzeciej ligi zagrają z Pilicą w Białobrzegach.