Czarni Radom drugi raz lepsi od Cuprum Lubin

/sid/
W drugim pojedynku Czarnych Radom z Cuprum Lubin dobrze zagrał Robert Prygiel (w ataku) T. Klocek
Siatkarze Czarnych Radom w drugim spotkaniu półfinałowym pierwszej ligi pokonali 3:1 Cuprum Lubin. Najlepszym zawodnikiem spotkania został Kamil Gutkowski.

Podopieczni Wojciecha Stępnia wygrali także drugi mecz, 3:1 i od awansu do finału pierwszej ligi dzieli ich jedna wygrana.

Do drugiego spotkania Czarni przystąpili znacznie bardziej skoncentrowani. Przez dwa sety nie pozwalali rywalom nawiązać walki. Grali dobrze blokiem, sprawiali rywalom dużo kłopotów zagrywką i bezwzględnie wykorzystywali błędy ekipy z Lubina. W ataku brylowali Gutkowski i Jakub Wachnik. W trzeciej odsłonie gra się wyrównała, a w pewnym momencie inicjatywę przejęli przyjezdni i wygrali tę partię.

Przegrany set podziałał na podopiecznych Stępnia pobudzająco. Szybko objęli prowadzenie i utrzymali je do końca seta, wygrywając cały mecz. Rywalizacja przenosi się do Lubina. Trzeci i ewentualnie czwarty mecz półfinału rozegrane zostaną już w tym tygodniu, w środę i czwartek. Po ich zakończeniu dwójka zawodników radomian, Wachnik i Bartłomiej Grzechnik wyjadą na zgrupowanie kadry juniorów. O tym, w jakiej są dyspozycji trenerzy kadry juniorów, Jacek Nawrocki i Maciej Zendeł mogli przekonać się obserwując wczorajszy mecz z trybun radomskiej hali.

Czarni Radom - Cuprum Lubin 3:1 (25:18, 25:17, 22:25, 25:18), stan rywalizacji (do trzech zwycięstw) 2:0.
Czarni: Neroj, Prygiel, Wachnik, Gutkowski, Grzechnik, Gałązka - Filipowicz (libero) oraz Gonciarz, Ferek, Radomski, Kałasz, Kocik.