Czwarta liga. Pilica Białobrzegi pokonała Hutnika Huta Czechy. Marcin Pieniążek obronił rzut karny [ZDJĘCIA]

Włodzimierz Łyżwa
Marcin Pieniążek, bramkarz Pilicy Białobrzegi obronił rzut karny w 85 minucie meczu z Hutnikiem Huta Czechy. Włodzimierz Łyżwa
W meczu mazowieckiej czwartej ligi, Pilica Białobrzegi pokonała 1:0 Hutnika Huta Czechy po golu strzelonym przez Kamila Czarneckiego. W 85 minucie bramkarz Pilicy Marcin Pieniążek obronił rzut karny.

Pilica Białobrzegi - Hutnik Huta Czechy 1:0 (1:0)
Bramka: 1:0 Kamil Czarnecki 7.
Pilica: Pieniążek - Niedziela (70 Bykowski), Walasek, Zawadzki, Klinicki (15 Kencel) - Paterek, Gliński (61 Stanisławski), Michalski, Winiarski, Kucharczyk (65 Skrzypek) - Czarnecki.

Dla Pilicy Białobrzegi był to pierwszy mecz w czwartej lidze w sezonie 2020/2021. Z powodu zakażenia koronawirusem u kilku piłkarzy Pilicy pierwsze pięć meczów ligowych Pilica przełożyła.
W ogóle ostatni mecz ligowy białobrzeska drużyna rozegrała ... 16 listopada 2019 roku. W rundzie wiosennej sezonu 2019/2020 Pilica podobnie jak pozostałe zespoły nie rozegrała żadnego meczu.

Już w 7 minucie meczu padła pierwsza bramka. Po zagraniu piłki z rzutu rożnego przez Konrada Paterka, strzałem głową bramkara Hutnika pokonał Kamil Czarnecki.
W 33 minucie na boisku miała miejsce kontrowersyjna sytuacja. Nasz bramkarz Marcin Pieniążek sfaulował poza polem karnym jednego z graczy Hutnika. Ujrzał od arbitra tylko żółtą kartkę. Piłkarze Hutnika domagali się czerwonej.
W 40 minucie cudem strzał Rafała Głąbickiego z pięciu metrów obronił nasz golkiper.

W 85 minucie sędzia podyktował rzut karny dla Hutnika za zagranie piłki ręką przez Patryka Walaska. Strzał Przemysława Grudniaka obronił Marcin Pieniążek. W ogóle nasz bramkarz w drugiej połowie bronił fantastycznie i uratował swój zespół od straty bramek.

Widać było szczególnie w ostatnich 30 minutach gry brak sił u piłkarzy Pilicy. Z każdym meczem jednak powinno być tylko lepiej. Potencjał piłkarski w Pilicy jest bardzo duży.

Już w najbliższą niedzielę, Pilicę czeka kolejny ligowy mecz z liderem tabeli, Mazovią Mińsk Mazowiecki. Początek tego meczu o godzinie 15 na stadionie w Białobrzegach.

Ważna zmiana na Euro 2024! Ukłon w stronę sędziów?