Enea Czarni Radom grali z Aluronem CMC Wartą Zawiercie w siatkarskiej Plus Lidze. Przegrali szybko 0:3. Relacja live. Zobacz zdjęcia z meczu

Redakcja Polska Press
Enea Czarni Radom podczas poniedziałkowego meczu z Zawierciem. Więcej na kolejnych zdjęciach. Radosław Olchowski
W poniedziałek 13 listopada siatkarze Enei Czarnych Radom grali w roli gospodarza z Aluron CMC Warta Zawiercie w kolejnym meczu PlusLigi siatkarzy. Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 17:30 i skończyło o 19. Czarni przegrali gladko 0:3 (18:25, 17:25, 20:25).

Enea Czarni Radom przegrali z Aluronem CMC Wartą Zawiercie w siatkarskiej Plus Lidze

Relacja live

Enea Czarni Radom - Aluron CMC Warta Zawiercie 0:3(18:25, 17:25, 20:25)
Czarni: zaczęli mecz w składzie Hofer, Todorović, Meljanac, Mowosiak, Rajsner, Kufka
Warta: Tavares, Butryn, Kwolek, Bieniek, Clevnot, Zniszczoł, Perry (libero) oraz Kozłowski, Szlacha, Gąsior, Gregorowicz (libero).

W poniedziałkowy wieczór siatkarze Enea Czarnych ponownie rywalizowali przed własną publiką. W hali Radomskiego Centrum Sportu przy ulicy Struga mierzyli się Wartą Zawiercie. Goście, czyli ekipa trenera Michała Winiarskiego przyjechała do Radomia po zwycięstwie 3:2 nad GKS Katowice. Z kolei radomianie po porażce w Suwałkach z miejscowym Ślepskiem.

Pierwszy set był wyrównany tylko na początku. Potem przewagę uzyskali goście mający w składzie między innymi jednego z najbardziej znanych polskich siatkarzy Mateusza Bieńka. Pierwszy set zespół Czarnych przegrał ostatecznie 18:25. Niestety w pierwszym secie im dłużej trwała gra, tym nasi siatkarze popełniali więcej błędów. W efekcie goście wysoko wygrali. Ostatni punkt zdobył Miłosz Zniszczoł, huknął z krótkiej nie do obrony.

Drugi set był bardzo podobny do pierwszego i goście "Jurajscy Rycerze" wgrali go dość łatwo 17:25. Prowadzili cały czas, było 5:8 potem 9:13, 11:18. Ostatecznie skończyło się na 17:25. W końcówce najpierw skutecznie zaatakował Karol Butryn, a za moment seta podarował rywalom Meljanac, który zepsuł zagrywkę.

Trzeci set rozpoczął się od prowadzenia Czarnych 2:1. Początek seta wyrównany do stanu 7:7. Potem zarysowała się przewaga gości, 14:17, 16:19. Ostatecznie set zakończył się wynikiem 20:25. Setową zdobył Kwolek, zaś mecz atakiem podsumował Daniel Gąsior.

Aluron CMC Warta Zawiercie wygrała po raz piąty, a Enea Czarni Radom wciąż bez punktu.

MVP meczu został Trevor Clevenot z zespołu z Zawiercia.

Tak mecz skomentował trener Enea Czarni Radom, Paweł Woicki

Niestety minęło już 281 dni od ostatniego ligowego zwycięstwa Enea Czarnych Radom! 5 lutego 2023 roku drużyna prowadzona przez Pawła Woickiego pokonała w Krakowie Barkom Każany Lwów w 23. kolejce poprzedniego sezonu. Od tego czasu radomianom nie udało się wygrać ligowego meczu.