Lotnisko w Radomiu kontra Centralny Port Lotniczy. Kto wygra...

  Lotnisko w Radomiu kontra Centralny Port Lotniczy. Kto wygra walkę o pasażera?

  RED

  Echo Dnia Radomskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Radomskie

  Lotnisko w Radomiu kontra Centralny Port Lotniczy. Kto wygra walkę o pasażera?

  ©archiwum / Szymon Wykrota

  Pomiędzy Warszawą a Łodzią powinno być duże lotnisko międzynarodowe - twierdzi wicepremier Mateusz Morawiecki. Rządowe plany rozwoju sieci lotnisk w Polsce nie wspominają o Radomiu w kontekście Centralnego Portu Lotniczego.
  Lotnisko w Radomiu kontra Centralny Port Lotniczy. Kto wygra walkę o pasażera?

  ©archiwum / Szymon Wykrota

  Pomysł budowy Centralnego Portu Lotniczego pozytywnie zaopiniował Komitet Ekonomiczny Rady Ministrów. Wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki stwierdził, że decyzję poprzedziła podsumowująca debata dotyczącą Centralnego Portu Lotniczego. - Jednogłośnie wszyscy bardzo zdecydowanie określiliśmy, że jest to potrzebne - zaznaczył.

  Mateusz Morawiecki wyjaśnił, że decyzja została podjęta na podstawie wieloletnich analiz. - Te analizy sprowadzają się do tego, że między Warszawą, a Łodzią powinno być duże lotnisko międzynarodowe - powiedział.

  Co z lotniskiem w Radomiu?  Przyszłość lotniska na Sadkowie w kontekście zapowiedzi budowy Centralnego Portu Lotniczego między Warszawą, a Łodzią była też tematem nadzwyczajnego spotkania władz Radomia oraz przedstawicieli zarządu Portu Lotniczego Radom i Rady Nadzorczej spółki.

  Sonda

  Czy lotnisko w Radomiu jest potrzebne?  Uczestnicy dyskusji byli zgodni co do tego, że ewentualna budowa największego w Polsce lotniska, położonego w stosunkowo niewielkiej odległości od Radomia znacząco wpłynie na sytuację i perspektywy rozwoju radomskiego portu. Według pojawiających się informacji, Centralny Port Lotniczy już w pierwszych latach działalności miałby być przygotowany na obsługę nawet 50 mln pasażerów rocznie.

  Będą pytania do rządu  W konsekwencji, w naturalny sposób może się zmniejszyć zainteresowanie korzystaniem z oferty innych portów położonych w centralnej Polsce. Dlatego władze Radomia wystąpią o pełną informację na temat planów budowy CPL oraz wizji organizacji rynku lotniczego w Polsce. To dane niezbędne do tego, by móc dostosować do nowej sytuacji strategię rozwoju radomskiego portu.

  – Centralny Port Lotniczy miałby wprawdzie powstać dopiero za 10 lat, ale już teraz musimy wiedzieć, jak wygląda rządowy pomysł na kształt rynku lotniczego w naszym kraju. Przed nami wiele decyzji niezmiernie ważnych dla przyszłości radomskiego portu. By móc je podejmować musimy posiadać pełną wiedzę na temat perspektyw rozwoju lotnictwa cywilnego w Polsce – tłumaczy Radosław Witkowski, prezydent Radomia.


  ZOBACZ TEŻ: Sprint Air rozpoczyna loty z Radomia / echodnia.eu


  Komentarze (21)

  Wszystkie komentarze (21) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy:

  Wideo