Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Radom. Banki spółdzielcze skuteczne wobec wyzwań - konferencja na uniwersytecie

Sok
W auli uniwersytetu spotkali się bankowcy, naukowcy.
W auli uniwersytetu spotkali się bankowcy, naukowcy. Joanna Gołąbek
Jak sobie radzą banki spółdzielcze, choćby przy coraz nowszej technologii obsługi klientów - o tym mówili we wtorek uczestnicy II Międzynarodowej Konferencji Naukowej jaka odbyła się na Uniwersytecie Technologiczno-Humanistycznym w Radomiu.

„Banki spółdzielcze wobec wyzwań współczesnego rynku. Strategie rynkowe banków spółdzielczych” - taki był temat konferencji.

Spotkanie w auli uczelni

Konferencję zorganizował Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny w Radomiu - Katedra Polityki Ekonomicznej i Bankowości, Katedra Ekonomii Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego w Radomiu, a organizatorem była także Katedra Bankowości i Finansów Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, we współpracy z Polskim Towarzystwem Ekonomicznym oddział w Radomiu i Południowo-Mazowieckim Bankiem Spółdzielczym w Jedlińsku.

Idą z duchem czasu

- Może nie wszyscy jeszcze wiedzą, że bankowość spółdzielcza w Polsce jest bankowością bardzo nowoczesną. Przygotowaną do świadczenia takich samych usług jak wielkie banki komercyjne. My to wszystko już mamy - mówił dr Krzysztof Sadurski, prezes Południowo - Mazowieckiego Banku Spółdzielczego w Jedlińsku, który był współorganizatorem konferencji.
Konferencja stała się forum wymiany doświadczeń i poglądów oraz dyskusji nad zagadnieniami związanymi z rozwojem bankowości spółdzielczej.

W spotkaniu brali udział naukowcy z wyższych uczelni. Byli też praktycy - przede wszystkim prezesi zarządów grup banków spółdzielczych. Małe banki zrzeszają się bowiem w Polsce w większe grupy, po to by zapewnić bezpieczeństwo obrotu finansowego, sprostać wyzwaniom informatyzacji banków, a także móc oferować wszystkie produkty bankowe, które dostępne są w wielkich bankach.

- Naszym atutem jest także to, że banki spółdzielcze są blisko ludzi, blisko samorządów, które wiedzą, jakie są lokalne potrzeby i z nimi współpracują - mówili uczestnicy spotkań.

Autorzy referatów podkreślali, że na zachodzie Europy, choćby w takich krajach, jak Niemcy, Holandia, czy Belgia, to banki spółdzielcze nadają główny ton lokalnej gospodarce. W Polsce oprócz świadczenia usług finansowych te także spełniają wiele innych ważnych funkcji. Nie rzadko są sponsorami wydarzeń społecznych, kulturalnych, mecenasami kultury, reagują też wtedy, gdy w lokalnej społeczności potrzebne jest wsparcie.

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA [email protected] lub Facebook.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Michał Pietrzak - Niedźwiedź włamał się po smalec w Dol. Strążyskiej

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie