Hipermarket Real w Radomiu zastąpi sklep sieci Auchan

  Hipermarket Real w Radomiu zastąpi sklep sieci Auchan

  /jp/

  Echo Dnia Radomskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Radomskie

  Hipermarket Real w Radomiu zastąpi sklep sieci Auchan

  ©auchan

  W środę w Centrum Handlowym M1 zostanie otwarty hipermarket Auchan, który powstał w wyniku przejęcia przez francuską grupę sklepów sieci Real. Drugi radomski Real, przy ulicy Żółkiewskiego, ma działać pod dotychczasowym szyldem jeszcze przez rok.
  Hipermarket Real w Radomiu zastąpi sklep sieci Auchan

  ©auchan

  Prace nad zmianą szyldu jednej z największych radomskich placówek handlowych trwają od wielu miesięcy. Rozpoczęły się od szkoleń pracowników oraz zmiany systemów informatycznych. W ostatnich tygodniach przebudowano wnętrze sklepu i dostosowano jego wystrój do standardu francuskiej sieci.

  Zmiany to skutek umowy zawartej jeszcze w ubiegłym roku umowy pomiędzy francuskim Auchan i niemieckim Metro Group.
  Francuska grupa przejęła od Niemców całą sieć Real, działającą w Polsce, Rosji, Rumunii i na Ukrainie. Przejęli tym samym całą działalność operacyjną i nieruchomości. Wartość tej transakcji, której wejście w życie uzależnione było od decyzji Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, to 1,1 miliarda euro.

  Transakcję musiały zaakceptować też instytucje rządowe zajmujące się ochroną konkurencji i konsumentów w innych krajach, gdzie doszło do przejęcia kontroli jednej sieci nad drugą. W Radomiu Metro Group było niegdyś właścicielem Centrum Handlowego M1 przy alei Grzecznarowskiego, ale później centrum zostało kupione przez amerykański koncern Apollo Rida. Hipermarket Real działa tam na podstawie wieloletniej umowy zawartej z Amerykanami.

  Doroty Patejko, rzecznik sieci Auchan, powiedziała nam, że drugi hipermarket Real w Centrum Echo przy ulicy Żółkiewskiego będzie działał pod obecnym szyldem do przyszłego roku.

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Radomskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (9)

  Wszystkie komentarze (9) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy:

  Wideo