III liga. Broń Radom zremisowała z rezerwami Legii Warszawa. Zobacz zdjęcia

Sylwester Szymczak
W środę rozgrywana była czwarta kolejka trzeciej ligi. Broń Radom podejmowała rezerwy Legii Warszawa. Po bardzo emocjonującym meczu padł remis 1:1.

Broń Radom - Legia II Warszawa 1:1
Bramka: Kventsar 16 - Grączewski 55
Broń: Kosiorek - Cuch. Dwórzyński, Wrześniewski, Olpiński, Kobiera, Piwowarczyk, Partyka, Kventsar, Dziubiński, Buczek.
Legia II: Miszta - Waniek, Ryczkowski, Możdżeń, Kieraś, Konik, Zięba, Grączewski, ZIółkowski, Urbański, Wnorowski.
Sędzia: MIchał Wasil z Lublina

Pierwszą połowę lepiej, żwawiej zaczęli goście. Grali dokładniej, szybciej, a Broń długo nie mogła się przebudzić. Na szczęście Legia nie była w stanie wykorzystać żądnej okazji. Tymczasem w 16 minucie popełniła błąd, po którym Maksim Kventsar znalazł się sam na sam i pokonał Cezarego Misztę.
Broń z każdą minutą grała coraz lepiej. Częściej przy piłce byli goście, którzy próbowali odrobić straty, ale poza stałymi fragmentami nie zagrażali bramce Kosiorka.

Druga połowa to już kompletna dominacja Legii. Momentami głęboko zepchnęła radomski zespół do defensywy. W 55 minucie Grączewski przeprowadził znakomitą, indywidualną akcję i trafił do bramki. Poza nielicznymi atakami, goście zdominowali grę w kolejnych minutach. Dwukrotnie w groźnych sytuacjach Jakub Kosiorek uratował drużynę od straty bramki. W 89 minucie Legia miała wyborną okazję. Najpierw piłka odbiła się od słupka, a dobitka trafiła w obrońcę Broni, stojącego na linii bramkowej.
Dużo szczęścia mieli radomianie, ale w efekcie wywalczyli cenny punkt i w tabeli mają ich na swoim koncie już pięć.
W niedzielę Broń jedzie do Łowicza na mecz z Pelikanem.

Mateusz Dudek, trener Broni Radom: - U nas w domu chcieliśmy zgarnąć pełną pulę i rozegraliśmy dobre 45 minut. Wykorzystaliśmy błąd gości. Ale w drugiej połowie Legia zwiększyła tempo, fizycznie zaczęliśmy ustępować. Dużo pracy przed nami. Patrząc na to, że miałem na to mało czasu i cieszymy się z takich punktów. Legia jest jednym z faworytów do awansu i urwanie punktów tej drużynie trzeba szanować.

W innych meczach: ŁKS Łomża - Victoria Sulejówek 1:2, Pilica Białobrzegi - Legionovia Legionowo 1:2, Concordia Elbląg - Olimpia Zambrów 1:0, Unia Skierniewice - GKS Wikielec 2:2, Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Jagiellonia II Białystok 2:2, Lechia Tomaszów Maz. - Pelikan Łowicz 1:0, Mławianka - GKS Bełchatów 3:4, Pogoń Grodzisk Maz. - Warta Sieradz 3:0.