matura
  Wybierz miasto:
  Gwiazdy z Radomia rozkręcą Sylwestra 2016!

  Gwiazdy z Radomia rozkręcą Sylwestra 2016!

  Antoni Sokołowski

  Echo Dnia Radomskie

  Echo Dnia Radomskie

  Pracowity Sylwester ma IRA. Grupa zagra w Katowicach i tej samej nocy w pobliskim Sosnowcu.
  1/5
  przejdź do galerii

  Pracowity Sylwester ma IRA. Grupa zagra w Katowicach i tej samej nocy w pobliskim Sosnowcu. ©ZOOM

  Ostatniej nocy w roku towarzyszy zabawa, taniec, piosenka. Na wielkich imprezach, dla tysięcy ludzi zagra IRA, Piasek, Playboys i Carpe Diem.
  Kto lubi IRĘ, a ciężko mu będzie dojechać do Katowic, może śmiało oglądać telewizję Polsat. Zwolennicy talentu Andrzeja „Piaska” Piasecznego wybiorą zaś TVN, bo tam będzie relacja z Warszawy. Z kolei Carpe Diem rozkręci publikę w Rzeszowie, a ci, którzy chcą pobawić się w rytm przebojów Playboysów, mogą pojechać na ich koncert sylwestrowy do klubu koło Gniewoszowa w powiecie kozienickim.

  Dwa koncerty jednej nocy  Wojtek Owczarek, perkusista IRY, nie ukrywa, że najbardziej chciałby zagrać sylwestra w Radomiu.

  - To nasze miasto, ale jeśli nie gramy tam teraz, to może się uda w kolejnym roku - uśmiecha się muzyk.

  Tymczasem IRA wystąpi na Śląsku i to nie na jednym Sylwestrze, a na dwóch. Pierwszy z nich zobaczymy w telewizji, bedzie to koncert z Katowic.

  - Publiczność chce się bawić, więc raczej zagramy znane przeboje, takie, które wszyscy śpiewają. Jakie to będą piosenbki? Niech to jeszcze pozostanie tajemnicą - dodaje perkusista.

  Mijający rok dla zespołu IRA był fantastyczny. Grupa miała wiele koncertów, wydał też nową płytę, bardzo dobrze przyjętą przez słuchaczy.

  - Mamy wciąż wiele muzycznych pomysłów i chcemy je rozwijać - dodaje Wojtek Owczarek. O ile IRA w Katowicach zagra tylko dwie piosenki, bo tyle czasu ma każda gwiazda w Polsacie, to większy koncert szykuje się w Sosnowcu. IRA występuje tam w roli dużej gwiazdy, a sceną będzie główny plac w Sosnowcu. Będą tam więc tysiące widzów.

  - Na szczęście z Katowic do Sosnowca jest blisko. Bedziemy więc mieli dwa koncerty jednej nocy - dodają muzycy IRY.

  Piosenki „Karpi” rozgrzeją  Na plenerowej, wielkiej imprezie zagra też radomska grupa Carpe Diem z Szymonem Wydrą.

  - Graliśmy już podobne koncerty. Jest wtedy fantastyczna atmosfera. Jedynie, co może przeszkadzać to zimno na scenie. Zwłaszcza gitarzyści mogą mieć kłopot, gdy zgrabiałymi palcami muszą szarpać druty, ale damy radę! - mówi ze śmiechem Zbyszek Suski z grupy Carpe Diem.

  Jak dodaje Zbyszek, mijający rok był dla zespołu bardzo stabilny, z udanymi koncertami, spotkaniami.

  - Jesteśmy pewni, że w 2017 roku będzie jeszcze lepiej, bo z wielu powodów będzie to dla nas wyjątkowy rok. Stuknie nam równo 25 lat działalności i już planujemy wiele imprez rocznicowych - zapowiada Zbyszek Suski.

  Wielką widownię przed sobą będzie też miał inny artysta, Andrzej „Piasek” Piaseczny. Piosenkarz pochodzący z Pionek wielokrotnie podkreślał, jak ważni są dla niego słuchacze. Na jutrzejszym koncercie w Warszawie „Piasek” zaśpiewa swoje największe przeboje. Artysta będzie miał dwa wejścia, w których zaprezentuje swoje piosenki. A że lubi go i kamera i telewidzowie, stąd jest pewność, że ten koncert bedzie niezły.

  Z klubu do klubu  Wyjątkowo pracowitą noc mają radomianie z zespołu Playboys. Jeszcze dziś wieczorem wystąpią w klubie w Łebie.

  - A już następnej nocy zagramy w klubie Dos Gringos pod Gniewoszowem. Tam będzie wielki koncert dla setek ludzi - mówi Jakub Urbański, lider grupy.

  Muzycy z grupy Playboys mają już doświadczenie z noworocznymi koncertami. Grali taki w Radomiu przed dwoma laty, a rok temu w Warszawie. Tym razem Playboys zaśpiewa swoje żelazne przeboje: „Tylko ty”, „Ola, ola, ola”,„Ja się bawić chcę”, „Nasza jest noc” czy „Lejde”.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy:

  Kto zostanie Człowiekiem Roku 2016? Wybierz i zagłosuj!

  Kto zostanie Człowiekiem Roku 2016? Wybierz i zagłosuj!

  Wybieramy Lekarza Roku 2016 w regionie. Zagłosuj!

  Wybieramy Lekarza Roku 2016 w regionie. Zagłosuj!

  Imprezy Roku 2016. Wybierz najlepsze i zagłosuj!

  Imprezy Roku 2016. Wybierz najlepsze i zagłosuj!

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Galerie

  Styl życia

  Kultura