Wybierz miasto:
  Najlepsi barmani z Radomia w ogólnopolskim finale Pilsner...

  Najlepsi barmani z Radomia w ogólnopolskim finale Pilsner Urquell Polish Master Bartender 2014!

  Izabela ADAMSKA adamska@echodnia.eu

  Echo Dnia Radomskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Radomskie

  Najlepsi barmani z Radomia w ogólnopolskim finale Pilsner Urquell Polish Master Bartender 2014!

  ©archiwum orgaznizatora

  Najlepsi barmani z regionu spotkali się w sobotę, 23 sierpnia podczas regionalnego finału prestiżowego konkursu Pilsner Urquell Polish Master Bartender 2014, który odbył się w ramach Chmielaków Krasnostawskich. Jednymi z pięciu najlepszych uczestników, którzy zakwalifikowali się do ogólnopolskiego finału, okazali się Jarosław Górski i Paulina Stachowicz z Radomia.
  Najlepsi barmani z Radomia w ogólnopolskim finale Pilsner Urquell Polish Master Bartender 2014!

  ©archiwum orgaznizatora

  Wśród finalistów konkursu Pilsner Urquell Polish Master Bartender 2014, znaleźli się Jarosław Górski i Paulina Stachowicz, na co dzień pracujący w Klubie Mojito w Radomiu. W bardzo dobrym stylu zaprezentowali się podczas kilku konkurencji, które miały na celu sprawdzenie ich barmańskich umiejętności. Musieli między innymi perfekcyjnie zaserwować piwo Pilsner Urquell na jeden z trzech czeskich sposobów, a także rozpoznać gatunki piwa w tzw.
  ślepym teście. Ponadto wykazali się wiedzą i szczegółową znajomością faktów o tym rodzaju alkoholu. Jury oceniało także ich autoprezentację oraz interakcję ze zgromadzoną podczas konkursu publicznością.

  Podsumowanie punktacji wykazało, że Jarosław Górski i Paulina Stachowicz z Radomia to jedni z pięciu najlepszych barmanów regionu. Pozostałych trzech barmanów, którzy zakwalifikowali się do ogólnopolskiego finału to: Filip Majcher z Kielc, Leszek Rochmiński i Piotr Grzywacz z Warszawy.

  Paulina Stachowicz podkreśla, że - Najważniejszy w pracy barmana jest kontakt z ludźmi. To jak rozmawiamy z gośćmi często decyduje o tym, czy znów pojawią się u nas w pubie. W drugiej kolejności potrzebna jest wiedza. Program Polish Master Bartender pozwolił mi na zdobycie dodatkowych umiejętności, przede wszystkim nauczyłam się serwowania piwa na trzy czeskie sposoby.

  Jej kolega z pracy, Jarek Górski zaraził ją barmańską pasją. Przez kilka lat zdobył ogromne doświadczenie, między innymi pracą na stanowisku, ale i wieloma kursami, poszerzającymi jego wiedzę.
  - Nalewam nie tylko piwo, zajmuję się też alkoholami mocnymi. Uczestniczyłem w kursach i szkoleniach, jednym z nich jest Polish Master Bartender organizowany przez Pilsner Urquell - mówił Jarek. Przypomnijmy, że wziął udział między innymi w kursie organizowanym przez Stowarzyszenie Polskich Barmanów, którego teraz sam jest członkiem. Jednym z jego większych osiągnięć jest zajęcie III miejsca na International Master Bartender 2012. Jak będzie w tym roku? Dowiemy się już 12 września.

  Finaliści z wszystkich regionów zmierzą się w kolejnym, ogólnopolskim etapie konkursu 12 września.
  Oprócz nagrody pieniężnej w wysokości 2500 zł dla pięciu najwyżej ocenionych barmanów, dziesięciu najlepszych finalistów wyjedzie na Pilsner Fest do Pilzna oraz weźmie udział w profesjonalnym szkoleniu barmańskim. Dzięki formule konkursu barmani stają się mistrzami nie tylko w serwowaniu piwa, ale przede wszystkim zdobywają cenną wiedzę merytoryczną.  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Radomskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy:

  Miss Ziemi Radomskiej 2018 - grupa finałowa!

  Miss Ziemi Radomskiej 2018 - grupa finałowa!

  Mundial w 4K dla klientów Orange

  Mundial w 4K dla klientów Orange

  KIELCE - Raj dla dzieci !

  KIELCE - Raj dla dzieci !