Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Komiksowa podróż w czasie w środę w radomskiej bibliotece

Barbara Koś
Barbara Koś
"Korona: Krwawy świt" jest pierwszą częścią trylogii komiksowej opowiadającej o początkach państwa polskiego.
"Korona: Krwawy świt" jest pierwszą częścią trylogii komiksowej opowiadającej o początkach państwa polskiego. MBP
W środę, 10 kwietnia, o godzinie 17, w Filii numer 6 Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ulicy Kusocińskiego 13 w Radomiu, odbędzie się spotkanie z Robertem Zarębą o jego nowej publikacji "Korona: Krwawy świt "– pierwszej części trylogii komiksowej opowiadającej o początkach państwa polskiego. Spotkanie poprowadzi Dariusz Wróbel z filii nr 6.

W Bibliotece Szósta strona - Filia numer 6 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radomiu komiksowa podróż w czasie

"Korona: Krwawy świt" jest pierwszą częścią trylogii komiksowej opowiadającej o początkach państwa polskiego. Autor pokazał w niej dzieje ludów zamieszkujących tereny współczesnej Polski od czasów prehistorycznych do czasów Mieszka I, pierwszego władcy z dynastii Piastów.

Za stronę graficzną projektu odpowiada Zygmunt Similak, łódzki nestor komiksu, jeden z najwybitniejszych polskich twórców komiksowych, autor między innymi "Bitwy pod Grunwaldem", "Zawiszy Czarnego", "Wojów Mieszka", "Smer’t Lachom", "Historii okupacyjnych", "W cieniu gwiazdy" i "Zakonu".

Robert Zaręba, rocznik 1964, absolwent Technikum Mechanicznego w Radomiu oraz Politechniki Radomskiej, gdzie uzyskał tytuł magistra inżynier, jest wydawcą, pisarzem i scenarzystą komiksowym. Od ćwierć wieku związany z fantastyką i komiksem, głównie komiksem historycznym.

Zadebiutował w 1997 roku powieścią fantasy „Triumwirat”. W latach 2004-2011 był redaktorem ogólnopolskiego kwartalnika „Magazyn Fantastyczny” poświęconego szeroko pojmowanej fantastyce (science fiction, fantasy i horror) oraz magazynu komiksowego „Strefa Komiksu”.

Autor scenariuszy do komiksów fantastycznych (seria „Mrok”, „Exodus”) i humorystycznych („Gwiezdne Bezdroża” oraz komiksowa adaptacja „Triumwiratu”).

Jednak prawdziwą pasją autora jest komiks historyczny. Jako pierwszy napisał scenariusz do komiksu o żołnierzu wyklętym, pt. „Drągal”, który ukazał się w antologii 11/11Niepodległość.

Komiks opowiada o losach działającego w okolicach Radomia partyzanta Aleksandra Młyńskiego.

Popularność w środowisku przyniósł autorowi pierwszy i jak dotąd jedyny komiks o rzezi Polaków w Galicji Wschodniej, zatytułowany "Smer’t Lachom" (za rysunki odpowiadał Zygmunt Similak). Popularność komiksu przełożyła się na dłuższą współpracę obu autorów i podjęcia przez nich tematyki krucjat. Dzieje zbrojnych pielgrzymek opowiedzieli w trylogii krucjatowej: „Krucjaty: Bóg tak chce”, „Saladyn i Ryszard Lwie Serce” oraz "Zakon".

Obecnie autorzy pracują nad trylogią historyczną o początkach państwa polskiego, którego pierwszy tom nosi tytuł "Korona: Krwawy świt".

Wstęp wolny.

od 7 lat
Wideo

Jak wyprać kurtkę puchową?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie