Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Koncert Finałowy XX Festiwalu Muzyki Rozrywkowej był w piątek w Kozienicach. Koncert Galowy w sobotę. Zobaczcie zdjęcia

OPRAC.:
Wojciech Szczepański
Wojciech Szczepański
Podczas piątkowego Koncertu Finałowego trzynaścioro wykonawców rywalizowało o nagrody w Konkursie Piosenki o Nagrodę imienia Bogusława Klimczuka. Zobacz ich występy na kolejnych slajdach >>>
Podczas piątkowego Koncertu Finałowego trzynaścioro wykonawców rywalizowało o nagrody w Konkursie Piosenki o Nagrodę imienia Bogusława Klimczuka. Zobacz ich występy na kolejnych slajdach >>>Kozienicki Dom Kultury
Trzynaścioro piosenkarzy wzięło udział w Koncercie Finałowym XX Konkursu Piosenki o Nagrodę imienia Bogusława Klimczuka, który odbył się w piątek, 25 sierpnia, w Kozienicach. Sześcioro wykonawców wywalczyło awans do sobotniego Koncertu Galowego.

Koncert Finałowy XX Festiwalu Muzyki Rozrywkowej w Kozienicach

Koncert Finałowy jubileuszowego XX Konkursu Piosenki o Nagrodę imienia Bogusława Klimczuka, odbył się w piątek, 25 sierpnia, w sali koncertowo-kinowej Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach. Konkurs jest częścią XX Festiwalu Muzyki Rozrywkowej imienia Bogusława Klimczuka. Spośród trzynaściorga wykonawców, sześcioro zdobyło awans do Koncertu Galowego, podczas którego dowiemy się kto zdobył Grand Prix i inne nagrody tegorocznej edycji festiwalu.

Wszystkich przybyłych na koncert przywitał prowadzący imprezę prezenter radiowy Wojtek Szymański, a następnie oddał głos dyrektorce Kozienickiego Domu Kultury Elwirze Kozłowskiej, która dokonała oficjalnego otwarcia pierwszego dnia festiwalu. W swoim przemówieniu odniosła się do jego historii.

– Szanowni Państwo, chciałoby się rzec „dwadzieścia lat minęło…”. Zaczęło się w 2002 roku, może początkowo nieco skromniej, ale od pierwszych chwil odważnie. Pomysłowo, rozrywkowo, niebanalnie… Wszystko po to, by upamiętnić postać naszego patrona, wybitnego kompozytora Bogusława Klimczuka, ale też kontynuować jego pracę na rzecz młodych, zdolnych artystów, którymi to zawsze się otaczał. Bogusław Klimczuk był przyjacielem artystycznej młodzieży, a Kozienicki Dom Kultury od lat stara się być właśnie takim przyjaznym miejscem – mówiła Elwira Kozłowska.

Oni oceniali wykonawców

Zanim ruszyły przesłuchania, Wojtek Szymański przedstawił skład tegorocznego jury. Komisji przewodniczył Marek Klimczuk (syn Bogusława Klimczuka, patrona festiwalu). To muzyk, kompozytor, aranżer, reżyser dubbingu, wieloletni przewodniczący jury naszego festiwalu.

Towarzyszyli mu: Piotr Gogol – muzyk, wokalista, trener wokalny, lektor, aktor dubbingowy, autor opracowań muzycznych i aranżacji wokalnych, kompozytor; Dariusz Szewc – muzyk, wokalista, gitarzysta, działacz kulturalny i społeczny, organizator wydarzeń, muzycznie związany z formacjami Power Blues oraz Stare Konie; Elwira Kozłowska – sekretarz jury (bez prawa głosu), z zawodu ekonomistka, specjalistka do spraw public relations, managerka kultury, z festiwalem związana od 2003 roku, a od 2011 roku jego dyrektorka. Po rocznej przerwie w jury zasiadł również Piotr Dąbrówka – muzyk, wokalista, kompozytor, autor tekstów, interpretator poezji. Laureat wielu konkursów i festiwali. Po raz pierwszy rolę naszego jurora pełnił natomiast Michał Wojaczek – dyrektor Teatru Ziemi Rybnickiej, muzyk, pedagog, absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia w klasie saksofonu oraz Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Śląskiego. Przez wiele lat czynny wokalista w Zespole Wokalnym 6na6, z którym koncertował z gwiazdami polskiej piosenki.

W komisji konkursowej zasiadł również przedstawiciel głównego sponsora festiwalu – Enei Wytwarzanie – Mikołaj Ganabisiński. Z wykształcenia realizator i reżyser dźwięku, ponadto muzyk multiinstrumentalista i producent muzyczny, pasjonat fotografii. Założyciel istniejącej od 2012 roku Radomskiej Szkoły Rocka.

Rywalizowali o Grand Prix

Na podstawie kwalifikacji wstępnych, które odbyły się w maju, nominację do Koncertu Finałowego otrzymało trzynaścioro wykonawców, w tym dwanaścioro solistów i jeden tercet. W gronie tym nie zabrakło reprezentacji Kozienic. W tym roku były to Anna Wojtunik oraz podopieczna Kozienickiego Domu Kultury Katarzyna Chałdaś.

Przesłuchania konkursowe potrwały ponad dwie godziny. Każdy uczestnik prezentował po dwa utwory, wybrane z repertuaru, przygotowanego przez organizatorów konkursu. Jak przystało na jubileusz, zadbano o odpowiednią oprawę. W tym roku uczestnicy śpiewali w towarzystwie zespołu festiwalowego, grającego muzykę na żywo. Formację specjalnie na tę okazję stworzył Piotr Wrombel (klawisze), a w składzie znaleźli się również: Łukasz Belcyr (gitara), Karol Domański (perkusja), Michał Łuka (saksofon, flet), Marcin Murawski (gitara basowa), Alan Turonek (trąbka) i Jakub Gumiński (puzon). Panowie, w połączeniu z wokalistami, stworzyli niesamowity klimat na scenie.

Oni są w gronie laureatów

Po zakończeniu przesłuchań, jurorzy udali się na obrady i wydali werdykt.

Do Koncertu Galowego zakwalifikowali się:

  • Aleksandra Kiljanek (Szydłowiec),
  • Natalia Kosmowska (Opatkowice, gmina Puławy),
  • Stanisław Kukulski (Warszawa),
  • Olga Kuśnieruk (Kraków),
  • Julia Rańda (Warszawa),
  • Filip Rychcik (Zakroczym).

Już wiadomo, że to oni są w gronie laureatów naszego konkursu. Uczestnicy nie wiedzą jeszcze jednak, na którym miejscu zakończą artystyczną rywalizację. Jest o co walczyć, bo pula nagród w konkursie przekracza 30 tysięcy złotych. Laureat Grad Prix otrzyma czek na 10 tysięcy złotych i wyjątkową, festiwalową statuetkę.

Przed nami niesamowity finał

Drugi dzień festiwalu to Koncert Galowy, który odbędzie się w sobotę, 26 sierpnia na terenie Ośrodka Rekreacji i Turystyki Kozienickiego Centrum Rekreacji i Sportu. Na Scenie Enea, w amfiteatrze nad Jeziorem Kozienickim szykuje się wspaniałe widowisko. Festiwal wystartuje o godzinie 19.00, a poprowadzi go tradycyjnie Paweł Sztompke z Programu 1 Polskiego Radia.

Widzowie najpierw zobaczą występ Kabaret Chyba. Następnym punktem programu będzie koncert ku czci patrona w wykonaniu zespołu festiwalowego. Po nim odbędzie się Koncert Galowy XX Konkursu Piosenki o Nagrodę imienia Bogusława Klimczuka, czyli występ najlepszych wokalistów tegorocznej edycji, połączony z wręczeniem nagród. Gwiazdą imprezy w tym roku będzie Dawid Kwiatkowski.

Patronami i fundatorami nagród festiwalu są: Piotr Kozłowski – Burmistrz Gminy Kozienice, Zbigniew Piętka – Prezes Zarządu Enei Wytwarzanie, Krzysztof Wolski – Starosta Powiatu Kozienickiego. Ponadto patronat honorowy sprawuje Tobiasz Bocheński – Wojewoda Mazowiecki. Organizatorami wydarzenia są: Gmina Kozienice i Kozienicki Dom Kultury imienia Bogusława Klimczuka, a partnerem festiwalu Kozienickie Centrum Rekreacji i Sportu. Patronem głównym jest Enea Wytwarzanie, a patronem radiowym – jak co roku – Program 1 Polskiego Radia. Patronat medialny nad wydarzeniem objęły: TVP3 Warszawa, Telewizja lokalna „Kronika Kozienicka”, Portal Kozienice24.pl, Echo Dnia oraz telewizja i biuletyn „Nasz Powiat”.

Zobacz także:

od 7 lat
Wideo

Jak czytać kolory szlaków turystycznych?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie