Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Koncert Matyldy Damięckiej i Radka Łukasiewicza we Wsoli pod Radomiem. Była też wystawa prac Ryszarda Kazjera na rozpoczęcie Nocy Muzeów

Antoni Sokołowski
Antoni Sokołowski
Matylda Damięcka i Radek Łukasiewicz, oczarowali publiczność piątkowym koncertem przed siedzibą Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli.
Matylda Damięcka i Radek Łukasiewicz, oczarowali publiczność piątkowym koncertem przed siedzibą Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli. Antoni Sokołowski
To był magiczny wieczór, pełen dobrej muzyki, grafiki. W piątek wieczorem, podczas inauguracji Nocy Muzeów, przed siedzibą Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli, wystąpił duet artystyczny: Matylda Damięcka i Radek Łukasiewicz. Do tego można było obejrzeć prace Ryszarda Kajzera - grafika, autora plakatów, ilustracji i projektów książek.

Klimatyczny wieczór we Wsoli: Koncert Damięckiej i Łukasiewicza, wraz z wystawą grafik Kajzera

O dzień wcześniej niż inne placówki w Polsce, bo już w piątek 12 maja Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli zaprosiło do siebie widzów na Noc Muzeów. Wszystkich przybyłych powitał przed siedzibą muzeum Tomasz Tyczyński, dyrektor Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli. Zaprosił wszystkich do zwiedzania placówki, a szczególnie prac artysty Ryszarda Kajzera. To znany grafik, autor plakatów, ilustracji i projektów książek. Jest wykładowcą w warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, oraz w Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych. Prowadził warsztaty projektowania plakatu na uczelniach w Stutgarcie, Helsinkach, Budapeszcie, Oradei, Bukareszcie, San Luis Potosi i w Mexico City. Jest laureatem wielu konkursów w kraju i za granicą. W 2004 roku, w stulecie urodzin Witolda Gombrowicza, Ryszard Kajzer zdobył nagrodę główną w międzynarodowym konkursie na plakat promujący Rok Gombrowiczowski. W tym samym roku otrzymał także Nagrodę im. A. Stareyshinski'ego dla młodego projektanta podczas Międzynarodowego Triennale Plakatu w Sofii i nagrodę 19. Międzynarodowego Biennale Plakatu w Warszawie w konkursie na plakat poświęcony myśli Witolda Gombrowicza za plakat do cytatu z "Dziennika" Gombrowicza: "Cechą literatury jest ostrość". Ten plakat był jednym z pierwszych nabytków Muzeum Witolda Gombrowicza i jest obecnie stałym elementem muzealnej przestrzeni we Wsoli.

Wieczorny chłód nie przeszkodził publiczności zgromadzić się potem przed muzeum, gdzie przygotowano miejsce na plenerowy koncert Matyldy Damięckiej i Radka Łukasiewicza. Jeśli niektórzy znali Matyldę Damięcką, jako aktorkę, czy znakomitą karykaturzystkę, to tym razem mogli ją podziwiać jako piosenkarkę. Razem z Radosławem Łukasiewiczem tworzą muzyczne projekty, a ich utwory już podbijają serca odbiorców. W swoich kompozycjach Damięcka i Łukasiewicz mierzą się z tematem przemijania, miłości.

od 7 lat
Wideo

Reklamy "na celebrytę" - Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie