Koszykarze Rosy Radom wygrali w Szczecinie, bo mieli Donigiewicza

/W.Ł./
Artur Donigiewicz (z piłką) w Szczecinie zdobył aż 28 punktów.
Artur Donigiewicz (z piłką) w Szczecinie zdobył aż 28 punktów. Łukasz Wójcik
AZS Radex Szczecin przegrał 76:80 z Rosą Radom. Po tej wygranej radomianie awansowali na trzecie miejsce w tabeli.

Aż 28 punktów zdobył w meczu w Szczecinie z miejscowym AZS Radex, Artur Donigiewicz i był jednym z bohaterów tego pojedynku. Rosa zaczęła mecz o prowadzenia o celnym rzucie "Dongi". Przez całe spotkanie prowadziła, kilkoma, a momentami przewaga liczyła kilkanaście punktów. Przewaga zaczęła topnieć w czwartej kwarcie.

Na dwie minuty przed zakończeniem pojedynku było już tylko 76:73. Dwa celne rzuty Donigiewicza i dwa osobiste kapitana Piotra Kardasia, pozwoliły wygrać spotkanie i tym samym zdobyć dwa bardzo cenne punkty. Te punkty przybliżają podopiecznych trenera Mariusza Karola do gry w play offach, a także na zajęcie miejsca w pierwszej czwórce.

AZS: Dudek 3, Mielczarek 17, Malitka 10, Pacocha 12, Raczyński 7 oraz Wójcik 13, Majcherek 10, Pytyś 0, Zarzeczny 2, Sudowski 2.

Rosa: Kardaś 8, Kosiński 12, Donigiewicz 28, Radke 7, Nikiel 14 oraz Maj 2, Zalewski 7, Podkowiński 2, Piros 0, Kaputurski 0, Cetnar 0.

AZS Radex Szczecin - Rosa Radom 76:80 (14:21, 19:18, 17:19, 26:22).

Więcej czytaj w czwartkowym "Echu Dnia".