MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Miłośnicy historii i zabytków Radomia zapraszają do wspólnej pracy

Barbara Koś
O planach Towarzystwa mówił w bibliotece Janusz Wieczorek. Obok Anna Skubisz- Szymanowska, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej, w której można uzyskać kontakt z Towarzystwem.
O planach Towarzystwa mówił w bibliotece Janusz Wieczorek. Obok Anna Skubisz- Szymanowska, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej, w której można uzyskać kontakt z Towarzystwem. archiwum biblioteki
Powstałe w czerwcu tego roku Towarzystwo Miłośników Historii i Zabytków Radomia aktywnie przystąpiło do pracy.

Jak przypomina Janusz Wieczorek, inicjator założenia Towarzystwa, celem grupy miłośników historii naszego miasta jest działalność oświatowa i naukowa, polegająca na pogłębianiu i upowszechnianiu wiedzy dotyczącej historii Radomia i regionu wśród mieszkańców miasta, regionu a także kraju.

Kolejne ważne punkty działania to edukacja na rzecz poszanowania dla pamiątek i zabytków miasta i regionu radomskiego wśród lokalnej społeczności a także ochrona dziedzictwa kulturowego i rozwoju zasobów kultury miasta i regionu. Realizacji tych celów służyć będą najbliższe projekty Towarzystwa. Pierwszy to konkurs na scenariusz.

Towarzystwo zaprasza do udziału w konkursie na scenariusz uroczystości szkolnej z okazji 100. rocznicy odzyskania Niepodległości. Regulamin otwartego konkursu zakłada wykorzystanie materiałów Radomskiej Biblioteki Cyfrowej i Czytelni Regionalnej Miejskiej Biblioteki Publicznej. Konkurs skierowany jest do uczniów, nauczycieli, nauczycieli-metodyków, studentów kierunków pedagogicznych i pokrewnych, rodziców uczniów oraz wszystkich zainteresowanych wykorzystaniem zasobów cyfrowych w procesie nauczania i wychowania patriotycznego młodzieży.

Zaproszenie już rozesłano do szkół i placówek oświatowych a scenariusz należy przesłać na adres Miejskiej Biblioteki Publicznej do 10 marca 2018 roku.

Propozycja druga to „Radomskie Wędrówki Regionalne”. Chodzi o opracowania wspólnego, zintegrowanego programu nauczania wiedzy o Radomiu i regionie radomskim przez specjalny zespół, w skład którego wchodzić będą wybitni radomscy regionaliści oraz nauczyciele-metodycy. Obecnie trwa zbieranie ankiet rozesłanych do szkół dotyczących posiadanej już wiedzy o historii Radomia i regionu.Potem odbędą się warsztaty dla nauczycieli z udziałem znanych regionalistów, którzy poszerzą wiedzę na temat historii miasta i regionu w świetle najnowszych badań naukowych. Finałem projektu stanie się publikacja: jak uczyć o Radomiu i regionie.Będą nowe ścieżki edukacyjne.

QUIZ. Gwara młodzieżowa lat 70. Czy rozpoznasz te słowa?

Zobacz też: Luwr odmówił zaprezentowania kontrowersyjnej rzeźby. Pokaże ją Centrum Pompidou (Associated Press)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie