„Muzyka Pink Floyd w Blasku Księżyca” w Radomiu. Spare Brick...

  „Muzyka Pink Floyd w Blasku Księżyca” w Radomiu. Spare Brick i chór z Radomia obalili mur

  Zdjęcie autora materiału

  Piotr Kutkowski

  Echo Dnia Radomskie

  Echo Dnia Radomskie

  Koncert był widowiskiem pełnym muzyki, obrazów, świateł i laserów. Grupa Spire Brick została wsparta przez chór z Radomia
  1/12
  przejdź do galerii

  Koncert był widowiskiem pełnym muzyki, obrazów, świateł i laserów. Grupa Spire Brick została wsparta przez chór z Radomia ©Tadeusz Klocek

  W sobotni wieczór scena Radomskiej Orkiestry Kameralnej została przedzielona murem, który runął przy dźwiękach utworu prezentowanego przez grupę Spare Bricks, czołowego polskiego coverband grającego utwory zespołu Pink Floyd. Pomógł jej w tym dziecięcy chór z Radomiu.


  Koncert był w pełni hołdem oddanym muzycznemu geniuszowi Pink Floyd. Zmierzyć się z tą legendą nie sposób, grupa Spire Bricks udanie uzupełnia jednak utwory o własne aranżacje, efekty świetlne i laserowe, pojawiające się w tle obrazy. Całość tworzy dwugodzinne, spójne widowisko, w którym trudno dopatrzyć się słabych punktów.

  W świetnych wykonaniach dolnośląskiego zespołu usłyszeliśmy m.in. takie znane utwory, jak „Another Brick in the Wall part II”, „Shine on You Crazy Diamond”, „Comfortably Numb”, „Wish You Were Here”, „Hey You”, dwudziestominutową suitę „Echoes”, kilka bardziej współczesnych piosenek oraz większość repertuaru z najpopularniejszej płyty zespołu, czyli „The Dark Side of the Moon”.

  Z „Ciemnej strony Księżyca” pojawiła się także kompozycja „The Great Gig in the Sky”, w której ze słynną wokalizą zmierzyła się Agnieszka Szpargała, główna wokalistka i zarazem saksofonistka zespołu.

  Prawdziwą ozdobą radomskiego koncertu był dodatkowo udział kilkudziesięcioosobowego chóru Cantate Angelus z Zespołu Szkół Muzycznych w śpiewającym „burzeniu” muru.

  Ten sam utwór powtórzono jeszcze na bis.

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Radomskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Wszystkie komentarze (1) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy:

  Kto uczy jeździć najlepiej w Radomiu? [RANKING]

  Kto uczy jeździć najlepiej w Radomiu? [RANKING]

  Uśmiech Dziecka - wyniki konkursu

  Uśmiech Dziecka - wyniki konkursu

  Dołącz do naszego newslettera i odbierz prezent

  Dołącz do naszego newslettera i odbierz prezent

  Wideo

  Galerie

  Jedzenie i zabawa

  Styl życia