matura
  Radom. Teatr Powszechny ogłosił konkurs dla reżyserów sztuki...

  Radom. Teatr Powszechny ogłosił konkurs dla reżyserów sztuki Gombrowicza

  Barbara Koś

  Echo Dnia Radomskie

  Echo Dnia Radomskie

  Radom. Teatr Powszechny ogłosił konkurs dla reżyserów sztuki Gombrowicza
  W związku z organizowanym przez Teatr Powszechny Międzynarodowym Festiwalem Gombrowiczowskim, którego 25-lecie będzie obchodził w przyszłym roku przy okazji 13 edycji, teatr ogłasza konkurs dla młodych reżyserów, którzy zechcą zmierzyć się z dziełem Mistrza Gombrowicza.
  Radom. Teatr Powszechny ogłosił konkurs dla reżyserów sztuki Gombrowicza
  Organizatorem konkursu jest Teatr Powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu - organizator Międzynarodowego Festiwalu Gombrowiczowskiego. Celem konkursu jest wspieranie promocji młodych reżyserów teatralnych, popularyzowanie twórczości i pogłębianie analizy utworów Witolda Gombrowicza oraz kontynuacja i wzbogacanie dorobku Międzynarodowego Festiwalu Gombrowiczowskiego.

  Konkurs adresowany jest do absolwentów wydziałów reżyserii szkół teatralnych, których staż w zawodzie reżysera jest nie dłuższy niż pięć lat od uzyskania dyplomu.


  Konkurs odbywać się będzie w cyklu dwuletnim, odpowiadającym rytmowi kolejnych edycji Międzynarodowego Festiwalu Gombrowiczowskiego.
  Przedmiotem zainteresowania I edycji (2018) będą "Adaptacje sceniczne niedramatycznych dzieł Witolda Gombrowicza."

  Do udziału w konkursie można zgłaszać nigdzie wcześniej nie prezentowane koncepcje przedstawień, wykorzystujące dowolne formy teatralne (spektakle dramatyczne, muzyczne, lalkowe i in.) oraz różne kombinacje tych form.

  Główną nagrodą w konkursie jest sceniczna realizacja zwycięskiej koncepcji w Teatrze Powszechnym im. J. Kochanowskiego w Radomiu. Premiera przedstawienia powstałego w oparciu o wybrany projekt odbędzie się na scenie kameralnej lub na scenie Kotłownia w dniu 22 października 2018 roku z okazji inauguracji XIII Międzynarodowego Festiwalu Gombrowiczowskiego.
  Spektakl automatycznie włączony zostanie do konkursu na najlepszą inscenizację utworu Witolda Gombrowicza i wejdzie do repertuaru Teatru Powszechnego im. J. Kochanowskiego.

  Składane oferty powinny być adekwatne do proponowanych przez organizatora warunków scenicznych - należy zwrócić uwagę na projektowaną wielkość obsady, wielkość i jakość użytych środków oraz możliwości techniczne - wielkość przestrzeni (małe i średnie formy).
  Przed złożeniem projektu zalecany jest bezpośredni kontakt z Teatrem Powszechnym w celu zapoznania się z warunkami technicznymi i możliwościami inscenizacyjnymi obydwu scen. Wszystkie materiały potrzebne do opracowania koncepcji (opis wyposażenia oraz plany techniczne scen) można odebrać osobiście lub zamówić drogą telefoniczną albo e-mailową (tel. 609 304 535, e-mail: mfg@teatr.radom.pl).

  Terminy przyjmowanie zgłoszeń - do 31 października 2017. Spotkania z wybranymi reżyserami, czytania z udziałem aktorów - listopad - grudzień 2017, rozstrzygnięcie konkursu - do 15 stycznia 2018 roku.

  Zgłoszenia należy nadsyłać na adres: Teatr Powszechny im. J. Kochanowskiego, Plac Jagielloński 15,26-600 Radom,z dopiskiem: „MFG - konkurs reżyserski".  Zobacz też: Ratusz w Radomiu (wnętrze-wideok z wieży)
  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Polecamy:

   Miss Lata 2017. Zobacz piękne dziewczyny!

   Miss Lata 2017. Zobacz piękne dziewczyny!

   Bobasy. Szczęście rodziców - przyślij zdjęcie swojego dziecka!

   Bobasy. Szczęście rodziców - przyślij zdjęcie swojego dziecka!

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Wideo

   Galerie

   Jedzenie i zabawa

   Styl życia

   Gry On Line - Zagraj Reklama