matura
  Radom. W szkole muzycznej zagrali znakomici artyści...

  Radom. W szkole muzycznej zagrali znakomici artyści Agnieszka Przemyk – Bryła i Tomasz Strahl

  Barbara Koś

  Echo Dnia Radomskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Radomskie

  Radom. W szkole muzycznej zagrali znakomici artyści Agnieszka Przemyk – Bryła i Tomasz Strahl
  1/8
  przejdź do galerii

  ©Tadeusz Klocek

  Pianistka Agnieszka Przemyk – Bryła i wiolonczelista, Tomasz Strahl, wystąpili w środę w sali koncertowej imienia Krzysztofa Pendereckiego Zespołu Szkół Muzycznych w ciekawym koncercie kameralnym.


  Wieczór rozpoczęła muzyka Fryderyka Chopina. Goście prezentowali jego utwory kameralne. Zaczęli Introdukcją i Polonezem C-dur opus 3 - utworem skomponowanym przez Chopina na fortepian i wiolonczelę.
  Polonez utrzymany jest w popularnym w XIX wieku stylu brillant, charakteryzującym się wirtuozerią, drugą jego cechą jest melodyka o charakterze sentymentalnym. Został opublikowany w 1829 roku, natomiast Introdukcja została skomponowana rok później. Jest to jeden z niewielu utworów kameralnych stworzonych przez kompozytora.

  Kolejnym utworem był Grand Duo Concertant skomponowany również na fortepian i wiolonczelę. Jego tematem jest opera "Robert Diabeł" Giacomo Meyerbeera. Osobą, której dedykowana jest kompozycja - a zarazem jej współtwórcą, jest przyjaciel Chopina, Auguste Franchomme, francuski wiolonczelista i kompozytor.

  Po Chopinie przyszła pora na Johannesa Brahmsa. Muzycy zagrali jego Sonatę D-dur opus 78 na wiolonczele i fortepian.

  W programie koncertu znalazła się też II sonata a- moll opus 81 Nikołaja Miaskowskiego oraz Suita Populaire Espagnole Manuella de Falli. Utwór złożony z sześciu miniatur odzwierciedlał fascynującą, hiszpańską żywiołowość.

  Muzycy to nie tylko soliści i kameraliści koncertujący w kraju i za granicą, ale także wykładowcy Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie.
  Agnieszka Przemyk- Bryła jest laureatką wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów pianistycznych. Zdobyła nagrody w prestiżowych konkursach krajowych i międzynarodowych. grała w prestiżowych salach koncertowych w Austrii, Chinach, Czechach, Finlandii, Japonii, Niemczech, Stanach Zjednoczonych, Szwajcarii, Szwecji i we Włoszech. Prowadzi kursy mistrzowskie w Polsce, we Włoszech, w Stanach Zjednoczonych, Tunezji i Chinach. Zasiada w jury konkursów w kraju i za granicą.

  Wiolonczelista Tomasz Strahl to laureat konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych. Współpracował z najlepszymi orkiestrami
  w Polsce i w Europie. Koncertował m.in. w Berlinie, Linzu, Londynie, Sankt Petersburgu, odbył tournee w Hiszpanii, Japonii i Kanadzie. To doświadczony pedagog, wykładowca, dziekan Wydziału Instrumentalnego Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina
  w Warszawie. Prowadzi także kursy mistrzowskie w Polsce, Holandii, Finlandii, Niemczech, Japonii i Ameryce Południowej.


  Zobacz galerię

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy:

  Miss Ziemi Radomskiej 2017. Zobacz finałową dwunastkę!

  Miss Ziemi Radomskiej 2017. Zobacz finałową dwunastkę!

  Bobasy. Szczęście rodziców - przyślij zdjęcie swojego dziecka!

  Bobasy. Szczęście rodziców - przyślij zdjęcie swojego dziecka!

  Tak gotuje Andrzej Wrona! Zobacz 3. odcinek Artysty w kuchni

  Tak gotuje Andrzej Wrona! Zobacz 3. odcinek Artysty w kuchni

  Wideo

  Galerie

  Jedzenie i zabawa

  Styl życia