W Radomiu rusza cykl koncertów...

  W Radomiu rusza cykl koncertów "Spotkajmy się na Żeromskiego"

  Barbara Koś

  Echo Dnia Radomskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Radomskie

  Jako pierwszy wtystąpi "Kliper".

  Jako pierwszy wtystąpi "Kliper". ©Amfiteatr

  Miejski Ośrodek Kultury "Amfiteatr" rozpoczyna kolejną edycję cyklu wakacyjnych koncertów "Spotkajmy się na Żeromskiego".
  Jako pierwszy wtystąpi "Kliper".

  Jako pierwszy wtystąpi "Kliper". ©Amfiteatr

  Wystąpi także Kasia Mucha z zespolem.. Amfiteatr

  Wystąpi także Kasia Mucha z zespolem..
  (fot. Amfiteatr)

  Z koncertami podczas niedzielnych letnich wieczorów wystąpią mistrzowie swoich gatunków muzycznych: zespoły grające i śpiewające szanty, blues, punk, utwory operetkowe i operowe, jazz, rock, polski big-bit, country i pop .

  - Każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Nie zabraknie gwiazd estrady. Będzie nastrojowo, różnorodnie i widowiskowo. Wstęp na wszystkie koncerty jest wolny - zapowiadają

  Już w niedzielę, 6 lipca, o godzinie 19, na scenie pod Łaźnią jako pierwszy zaprezentuje się zespół Kliper.

  Zespół w składzie Maciej Falkiewicz, Mikołaj Firlet, Rafał Błędowski, Paweł Głowacki, Krzysztof Adamczyk i Mikołaj Ganabisiński gra nieprzerwanie od 1997 roku prezentując repertuar od skocznej piosenki żeglarskiej po szantę klasyczną. Grupa zdobyła liczne nagrody i wyróżnienia na festiwalach szantowych. Wydała też dwie płyty.

  W kolejne niedziele lipca zaprezentują się Kasia Mucha z zespołem, zespół, który powstał w Radomiu w 2014 roku oraz grupa "Obstawa prezydenta".

  "Obstawa Prezydenta" istnieje od 1986 roku. W 1988 roku gościli w koncercie "Debiuty" na festiwalu w Opolu. Byli laureatem festiwalu w Jarocinie. Muzycy "Obstawy" są autorami i wykonawcami hymnu WOŚP: "Od rana wszystko wokół zwariowało".

  "Kobranocka" to kolejny gość lipca. Legendarna toruńska kapela gra muzykę mocno zakorzenioną w punku, ale ich największym przebojem jest piosenka "Kocham cię jak Irlandię".

  Z kolei Monika Gruszczyńska - sopran - solistka Opery Wrocławskiej, Ewelina Szybilska - sopran - solistka Opery Śląskiej w Bytomiu i Łukasz Gaj - tenor - solista Opery Wrocławskiej wezmą udział w gali operetkowo-operowej.

  W niedziele sierpnia zaprezentują się zespoły: Cracow Metro Band, grający jazz tradycyjny i swing, laureat jubileuszowej edycji międzynarodowego festiwalu jazzu tradycyjnego "Złota Tarka" oraz "Clezmer's", który powstał na początku 2003 roku w Kielcach i wykonuje muzykę, będącą połączeniem wielu gatunków: od rhythm&blues, blues poprzez rock&roll i pop po funky i jazz,"

  Z zainteresowaniem spotka się z pewnością grupa "Beatlmen".

  Czwórka utalentowanych i doświadczonych muzyków, do złudzenia przypominają prawdziwych Beatlesów z Liverpoolu. Zespół wykonuje piosenki grupy The Beatles oraz polskiego big-bitu.

  Gwiazdą będzie niewątpliwie Ray Scott + Lonstar Band". Znany amerykański muzyk country, gwiazda Pikniku Country w Mrągowie wystąpi z zespołem Lonstar Band.

  Liderem zespołu Lonstar Band jest Michał Lonstar: piosenkarz, gitarzysta, kompozytor i producent. Zasłużona postać polskiej sceny country.

  Cykl zakończy Łukasz Zagrobelny.

  Łukasz Zagrobelny to jeden z najlepszych męskich głosów w Polsce. Obdarzony mocną charyzmą przyciąga na swoje koncerty rzesze fanów. Był związany przez 7 lat z Teatrem Muzycznym Roma, gdzie wystąpił w musicalach "Miss Saigon", "Grease", "Koty", "Taniec Wampirów" i "Akademia Pana Kleksa". Przez blisko 2 lata można go było oglądać gościnnie w jednej z głównych ról w spektaklu "Les Miserables".


  Program "Spotkajmy się na Żeromskiego 2014"

  6 lipca - Kliper,
  13 lipca - Obstawa prezydenta, Kasia Mucha z zespołem
  20 lipca - Kobranocka
  27 lipca - Gala operetkowo-operowa

  3 sierpnia - Cracow Metro Band
  10 sierpnia - Clezmer's
  17 sierpnia - Beatlmen
  24 sierpnia - Ray Scott + Lonstar Band
  31 sierpnia - Łukasz Zagrobelny

  Wszystkie koncerty odbędą się na scenie przed Urzędem Miejskim w Radomiu ul. Żeromskiego 53, godz. 19.

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Radomskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (2)

  Wszystkie komentarze (2) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy:

  Miss Ziemi Radomskiej 2018 - grupa finałowa!

  Miss Ziemi Radomskiej 2018 - grupa finałowa!

  Mundial w 4K dla klientów Orange

  Mundial w 4K dla klientów Orange

  KIELCE - Raj dla dzieci !

  KIELCE - Raj dla dzieci !

  Wideo

  Galerie

  Jedzenie i zabawa

  Styl życia