Festiwal filmowy Kameralne Lato 2014 w Radomiu rusza w...

  Festiwal filmowy Kameralne Lato 2014 w Radomiu rusza w niedzielę

  Barbara Koś

  Echo Dnia Radomskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Radomskie

  Ambasadorką festiwalu Kameralne Lato w Radomiu jest aktorka Anna Mucha.

  Ambasadorką festiwalu Kameralne Lato w Radomiu jest aktorka Anna Mucha. ©Łukasz Wójcik

  Już w niedzielę, 6 lipca, rozpocznie się filmowa impreza w Radomiu - Kameralne Lato 2014. Potrwa do soboty, 12 lipca.
  Ambasadorką festiwalu Kameralne Lato w Radomiu jest aktorka Anna Mucha.

  Ambasadorką festiwalu Kameralne Lato w Radomiu jest aktorka Anna Mucha. ©Łukasz Wójcik

  7. Ogólnopolskie Spotkania Filmowe "Kameralne Lato" rozpoczną się w niedzielę o godzinie 12 uroczystą paradą na deptaku otwierającą festiwal.

  Już pierwszego dnia uczestnicy warsztatów filmowych wezmą się do pracy. Dwie grupy poprowadzą Rafael Lewandowski, reżyser filmu "Kret", za tę produkcję otrzymał Orła Hollywoodzkiego oraz Barbara Białowąs, która wyreżyserowała "Big Love".

  Nieodłącznym elementem imprezy będą wykłady otwarte znanych twórców filmowych. Wśród nich Janusza Zaorskiego i Lesława Żurka.

  Pierwszego dnia imprezy o reżyserii i scenariuszu opowiedzą prowadzący warsztaty. W kolejnych dniach będzie mowa o realizacji obrazu filmowego, dzźwięku, scenografii, montażu i scenariuszu.

  Spotkania są bezpłatne i odbywać się mają w Wyższej Szkole Handlowej oraz w kinie Helios.

  W niedzielę, 6 lipca, we wtorek, 8 lipca i w piątek, 11 lipca, w cyklu "Niebo nad Radomiem" czyli plenerowych pokazach filmowych filmy będzie można oglądać przy fontannach na dużym ekranie. Zobaczyć będzie można przede wszystkim filmy o tematyce społecznej. - "Bilet na księżyc", "W ukryciu", "Piłkarski poker". Pokazy rozpoczną się o godzinie 22 i trwać będą do północy.

  W programie festiwalu jest też panel dyskusyjny dotyczący kierunków rozwoju kultury na różnych płaszczyznach i w różnych dziedzinach. Spotkanie zaplanowano w Czytelni Kawy o godz. 19.30 w poniedziałek 7 lipca.

  Drugie sympozjum "Między wolnością a prywatnością. Ochrona wizerunku osób powszechnie znanych" odbędzie się w piątek, 11 lipca, o godzinie 13, 30 w Wyższej Szkole Handlowej.

  W tym roku będą trzy sekcje konkursowe. W konkursie głównym zostaną pokazane najlepsze polskie filmy krótkometrażowe zrealizowane przez młodych twórców - głównie studentów i absolwentów szkół filmowych.

  W konkursie kina odrzutowego Hyde Park zobaczymy kilkanaście krótkich i zabawnych form filmowych, które ze względu na swoją formę i treść bardzo często wymykają się spod jakiejkolwiek klasyfikacji gatunkowej.

  Nowością jest konkurs filmów niezależnych, w ramach którego pokazane zostaną najciekawsze filmy z nurtu kina niezależnego.

  Uroczysta gala filmowa odbędzie się ostatniego dnia festiwalu - w sobotę, 12 lipca.

  W tym roku w ramach Kameralnego Lata ogłoszony został konkurs na realizację spotu pokazującego pracę mazowieckiej policji. Spot ma także promować garnizon mazowieckiej policji. Konkurs będzie rozstrzygnięty podczas festiwalu. Będzie on wspierał działania mazowieckiej policji w zakresie profilaktyki. Mazowieccy policjanci będą służyć pomocą filmowcom w czasie trwania całego festiwalu.

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Radomskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy:

  Miss Ziemi Radomskiej 2018 - grupa finałowa!

  Miss Ziemi Radomskiej 2018 - grupa finałowa!

  Mundial w 4K dla klientów Orange

  Mundial w 4K dla klientów Orange

  start.up.press - zgłoś swój biznes lub pomysł [KONKURS]

  start.up.press - zgłoś swój biznes lub pomysł [KONKURS]

  KIELCE - Raj dla dzieci !

  KIELCE - Raj dla dzieci !

  Wideo

  Galerie

  Jedzenie i zabawa

  Styl życia