matura
  "Emocje w oczach dziecka" to ciekawa wystawa w bibliotece...

  "Emocje w oczach dziecka" to ciekawa wystawa w bibliotece numer 6 w Radomiu

  Barbara Koś

  Echo Dnia Radomskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Radomskie

  Laureaci i opiekunowie.
  1/12
  przejdź do galerii

  Laureaci i opiekunowie. ©Barbara Koś

  "Emocje w oczach dziecka" to tytuł wystawy fotografii otwartej w czwartek w Filii numer 6 Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ulicy Kusocińskiego 13. Fotografie budzą sympatie i wzruszenie.
  Na wernisaż przyszli mali autorzy z rodzinami i inicjatorzy wystawy. Wszystkich powitała Anna Skubisz - Szymanowska, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej- Cieszymy się że ta wystawa jest właśnie u nas - podkreśliła dyrektor Skubisz - Szymanowska.

  O wystawie mówiły organizatorki: Maria Kszczotek, prezes Radomskiego Towarzystwa Dobroczynności, Beata Nowak i Iwona Nabzdyk.

  Najpierw był projekt „Moje uczucia – moje JA” realizowany od maja do października przez Radomskie Towarzystwo Dobroczynności w świetlicy opiekuńczo-wychowawczej mieszczącej się w Publicznym Gimnazjum numer 5.

  W ramach projektu odbyły się warsztaty fotograficzne prowadzone przez Iwonę Nabzdyk, nauczycielkę Zespołu Szkół Budowlanych i specjalistkę od fotografii. Zaprezentowane na wystawie fotografie to efekt warsztatów.
  - Zdjęcia są świadectwem wrażliwości uczestników, ale też pokazują możliwość dobrej zabawy i nauki wykorzystywania współczesnych technik artystycznych - podkreślały organizatorki.

  Część zdjęć dzieci zrobiły techniką solarigrafii- mogły zrobić aparat fotograficzny z puszki po napoju. Ustawiały przedmioty i fotografowały kompozycje i martwe natury. Mogły także wystąpić w rolach modelek i modeli, w tajemniczych woalach i szalach, w różnych pozach. To wszystko widać na fotografiach.

  - Była to nauka i zabawa a także okazja do dobrego wykorzystania czasu wolnego, bez alkoholu i innych używek- tłumaczyła Beata Nowak z Radomskiego Towarzystwa Dobroczynności, która koordynowała projekt.- Warsztaty pozwoliły na pokazanie dzieciom, że mają różne talenty i są w czymś dobre.

  Prezes RTD, Maria Kszczotek, podziękowała tym wszystkich, którzy pomogli przy realizacji projektu. Były też oklaski, dyplomy i słodycze dla młodych autorów zdjęć i uczestników zajęć w świetlicy RTD. Efekty pracy obejrzał też Tomasz Gogacz, dyrektor PG nr 13.
  Wystawa jest też efektem współpracy świetlicy RTD z Zespołem Szkół Budowlanych. - W najbliższych dniach gościem świetlicy będzie Mikołaj, który przyjdzie właśnie z "budowlanki".

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Polecamy:

   Miss Lata 2017. Zobacz piękne dziewczyny!

   Miss Lata 2017. Zobacz piękne dziewczyny!

   Bobasy. Szczęście rodziców - przyślij zdjęcie swojego dziecka!

   Bobasy. Szczęście rodziców - przyślij zdjęcie swojego dziecka!

   Symphonica - w Kielcach zagrają ostro i symfonicznie

   Symphonica - w Kielcach zagrają ostro i symfonicznie

   Dołącz do naszego newslettera i odbierz prezent

   Dołącz do naszego newslettera i odbierz prezent

   Wideo

   Galerie

   Jedzenie i zabawa

   Styl życia

   Gry On Line - Zagraj Reklama