matura
  Konkurs "Kocham moją Ojczyznę" w MDK w Radomiu

  Konkurs "Kocham moją Ojczyznę" w MDK w Radomiu

  Zdjęcie autora materiału

  Barbara Koś

  Echo Dnia Radomskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Radomskie

  Śpiewa Dominik Radoliński wrza z chórkiem z ZSO w Natolinie.
  1/8
  przejdź do galerii

  Śpiewa Dominik Radoliński wrza z chórkiem z ZSO w Natolinie. ©Barbara Koś

  Ponad stu wykonawców wystąpiło w piątek w Młodzieżowym Domu Kultury w finale regionalnym XIII Konkursu Pieśni i Poezji Patriotycznej „Kocham moją Ojczyznę”.
  Byli to zwycięzcy etapu szkolnego – laureaci I, II i III miejsca, prowadzonego w szkołach diecezji radomskiej którzy prezentowali się w dwóch kategoriach: poezja oraz pieśń.

  Obowiązkowo należało zaśpiewać Mazurka Dąbrowskiego oraz „Pierwszą Brygadę, „Warszawiankę”, ”Rotę” i „Boże coś Polskę” a w repertuarze dowolnym musiały znaleźć się pieśni rycerstwa polskiego, powstańcze, żołnierskie i partyzanckie. Wśród niech nie mogło zabraknąć „Bogurodzicy”, „Marsz, marsz Polonii”, „Czerwonych maków pod Monte Cassino” czy „Marszu Sybiraków.”
  Pieśni wykonywane były z akompaniamentem lub a capella.

  Wyniki ogłaszano po zakończeniu prezentacji w kolejnych grupach wiekowych a zatem konkurs trwał do późnych godzin popołudniowych. Przyznano kilkadziesiąt nagród: pierwszych, drugich i trzecich a także wyróżnienia.

  Podajmy najmłodszych. W kategorii soliści - przedszkola - I miejsce zajęła Magdalena Grzybczyk z PP 8, II- Michalina Kapusta - PSP Mąkosy Stare a III- Aleksandra Fliszkiewicz PP 8.
  Wśród zespołów przedszkolnych I miejsce zdobyły: zespół z PP 19 i zespół z PP 33, II- zespół z PP 20, a III – duet z PP 24.

  W kategorii soliści klas I – III I miejsca zajęli Wojciech Jaśkiewicz z PSP w Zakrzówku i Bartosz Frączek z PSP w Zakrzówku, II - Zuzanna Oder z PSP 20, a III- Anastazja Palińska z PSP 33.

  W kategorii zespoły klas I – III I miejsce uzyskał zespół „ Strzelcy” z ZSO w Natolinie, II miejsce- grupa „Gama” z PSP 33 a III – zespół z PSP w Zakrzewie.

  Nagrodzono też reprezentantów starszych klas szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponad gimnazjalnych. Laureatami I miejsc zostali Maja Adameczek z PSP nr 31, Karina Jamka z PSP nr 2, Zespół „25 Nut” z PSP nr 25 w Radomiu, Martyna Czachurska z PG w Adamowie, zespól: Natalia Pakosz z ZSO w Natolinie, – Martyna Czachurska z PG w Adamowie,– Natalia Pakosz z ZSO w Natolinie, – Mateusz Maj z ZS Elektronicznych i Chór z I LO w Radomiu.
  Ogółem nagrodzno i wyróżniono prawie 50 wykonawców! Każdy z nich otrzymał piękną statuetkę.

  Laureaci pierwszych miejsc zmierzą się teraz podczas eliminacji diecezjalnych które odbędą się 28 kwietnia w Drzewicy.

  Celem Konkursu jest wzrost świadomości narodowej młodego pokolenia Polaków, pogłębienie ich miłości do Ojczyzny a także pogłębienie znajomości historii i kultur polskiej zawartej w pieśni i poezji polskiej na przestrzeni wieków.

  Organizatorem Konkursu jest Diecezjalny Instytut Akcji Katolickiej Diecezji Radomskiej oraz Parafialne Oddziały Akcji Katolickiej
  .

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy:

  Kto zostanie Człowiekiem Roku 2016? Wybierz i zagłosuj!

  Kto zostanie Człowiekiem Roku 2016? Wybierz i zagłosuj!

  Wybieramy Lekarza Roku 2016 w regionie. Zagłosuj!

  Wybieramy Lekarza Roku 2016 w regionie. Zagłosuj!

  Imprezy Roku 2016. Wybierz najlepsze i zagłosuj!

  Imprezy Roku 2016. Wybierz najlepsze i zagłosuj!

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Wideo

  Galerie

  Jedzenie i zabawa

  Styl życia