Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Małgorzata Potocka zaprasza do Teatru Powszechnego w Radomiu na debatę "Kapitał kulturowy zmęczenia"

Barbara Koś
Barbara Koś
- Wypalenie zawodowe dotyczy nie tylko biznesmenów. Ludzi kultury, jej twórców ale i jej odbiorców także. Dlatego zapraszam wszystkich na debatę - mówi Małgorzata Potocka, dyrektor Teatru Powszechnego.
- Wypalenie zawodowe dotyczy nie tylko biznesmenów. Ludzi kultury, jej twórców ale i jej odbiorców także. Dlatego zapraszam wszystkich na debatę - mówi Małgorzata Potocka, dyrektor Teatru Powszechnego. Teatr Powszechny Facebook
Teatr Powszechny w Radomiu z jego dyrektor Małgorzatą Potocką zaprasza na debatę „Kapitał kulturowy zmęczenia”, która odbędzie się 17 kwietnia o godzinie 18, na scenie kameralnej teatru.

"Kapitał kulturowy zmęczenia" to tytuł debaty na którą zaprasza Teatr Powszechny w Radomiu

Tematem spotkania będzie zmęczenie informacją, kulturą nadmiaru i kryzysem idei w sztuce. Do udziału w rozmowie zaproszeni zostali: Anna Cieplak, Michał Krzykawski i Sebastian Słowiński. Uczestnicy przyjrzą się zjawisku wypalenia zawodowego w kontekście współczesnej kultury.

Dyskusja wzbogacona będzie czytaniem fragmentów tekstu Byunga-Chul Hana zebranych w zbiorze „Społeczeństwo zmęczenia i inne eseje”.

Panel poprowadzi Michał Pabian. Wydarzenie będzie streamingowane na Facebooku Teatr Powszechnego w Radomiu. Wstęp kosztuje 1 złotówkę.

Anna Cieplak, animatorka kultury, aktywistka miejska, pisarka. Na co dzień pracuje z dziećmi i młodzieżą (od 2009 roku w Świetlicy Krytyki Politycznej „Na Granicy” w Cieszynie). Nagrodzona za działalność w zakresie kultury przez MKiDN (2014), stypendystka programu „Aktywność obywatelska” (2015). Laureatka Nagrody Conrada i Nagrody Literackiej im. Witolda Gombrowicza za powieść „Ma być czysto”.

Michał Krzykawski, profesor Uniwersytetu Śląskiego, filozof, dyrektor Centrum Badań Krytycznych nad Technologiami. Wraz z Anną Cieplak prowadzi Fundację PRACOWNIA WSPÓŁTWÓRCZA, zajmującą się między innymi zmęczeniem informacją, przebodźcowaniem i kryzysem uwagi.

Sebastian Słowiński, poeta, aktywista na rzecz praw mniejszości. Dziennikarz stołecznego wydania Gazety Wyborczej. Pisze o sprawach społecznych, kulturalnych i politycznych. Laureat Nagrody imienia Tadeusza Mazowieckiego.

Zobacz także:

od 7 lat
Wideo

Polskie skarby UNESCO: Odkryj 5 wyjątkowych miejsc

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie