Mamy ekstraklasę! Czwórka Radom awansowała!

SzS
Radość piłkarek Czwórki po meczu
Radość piłkarek Czwórki po meczu S. Szymczak
Pierwszoligowe piłkarki nożne Czwórki Radom awansowały do Ekstraligi. W sobotę podopieczne trenera Wojciecha Pawłowskiego zremisowały 2:2 z Sokołem Kolbuszowa i czekały na rozstrzygnięcia z innych boisk. Kilka minut po końcowym gwizdku wystrzeliły szampany i radości nie było końca.

Czwórka Radom - Sokół Kolbuszowa 2:2 (1:0)
Bramki: Płóciennik 22, Mućka 77 - samobójcza 56, Nazarko 69
Czwórka: Snopczyńska - Szymczyk (83 Gołębiowska), Dobrowolska, Stefańska, Mućka, Szydło, Pieniący (67 M. Okrój), Wiaderna (59 Golian), Zielińska, Chrzanowska, Płóciennik.

Na dwie kolejki przed końcem radomianki miały cztery punkty przewagi nad Rolnikiem Głogówek. Wystarczyło wygrać i nie czekać na inne wyniki. Tak się jednak nie stało. "Luksiary" zremisowały, ale w zakończonym równolegle meczu, Rolnik zremisował 0:0 z Wandą Kraków.

Sobotni mecz z Sokołem byłem emocji. Zwłaszcza druga połowa była pełna zwrotów akcji. Do przerwy po rozegraniu rzutu wolnego, Monika Płóciennik, trochę na raty wepchnęła piłkę do siatki.
Tu po przerwie radomianki chyba zbyt wcześnie uwierzyły w sukces, bo to Sokół przejął inicjatywę. W 56 minucie Anna Dobrowolska trochę pechowo wybijała piłkę i trafiła do własnej bramki. W 69 minucie szybka kontra przyjezdnych zakończyła się
trafienie Nazarko i było już 1:2. Radomianki w upalną pogodę musiały na ostatnie 20 minut wskrzesić ostatnie pokłady sił. W 77 minucie Karolina Mućka popisała się pięknym strzałem z dystansu i piłka idealnie wpadła pod poprzeczkę.
W ostatnich minutach najpierw zawodniczki Sokoła miały świetną okazję do zdobycia gola, a za moment Magda Okrój z kilku metrów trafiła w bramkarkę Sokoła.
Ostatecznie padł remis, który dał Czwórce Radom upragniony, historyczny awans!!!