Mateusz Gos i Mateusz Kaczor najlepsi. Złoto i srebro dla lekkoatletów Optimy Radom w mistrzostwach Polski w biegu na 10 kilometrów

Radosław Olchowski
Mateusz Gos i Mateusz Kaczor (obaj Optima Radom) medalistami MP w biegu na 10 kilometrów. Optima Radom
Radomianie zdominowali mistrzostwa Polski w biegu na 10 kilometrów. Mateusz Gos został mistrzem, a Mateusz Kaczor (obaj Optima Radom) ze srebrnym krążkiem imprezy.

Wielki sukces Mateusza Gosa i Mateusza Kaczora z Optimy Radom na Mistrzostwach Polski

Tegoroczne mistrzostwa Polski w biegu na 10000 metrów odbyły się w Gdańsku, w ramach 29 w historii Biegu św. Dominika.

No i radomianie spisali się wyśmienicie. Mateusz Gos, na co dzień podopieczny trenera Artura Błasińskiego, najlepiej poradził sobie z trudną trasą poprowadzoną uliczkami gdańskiego Starego Miasta. Biegacz Optimy 10 km. pokonał w 29:37. Tym samym zdobył trzeci złoty medal mistrzostw kraju w tym sezonie. Wcześniej wygrywał na dystansach 5000 i 10 000 metrów , ale w biegach po bieżni stadionu. Tym samym radomianin potwierdził dominację w krajowych biegach długich.

Ale to nie jedyne zdobycze radomskich lekkoatletów na tej imprezie. Drugie miejsce i tytuł wicemistrza Polski wywalczył w Trójmieście Matuesz Kaczor (29:43), czyli klubowy kompan triumfatora. Kaczor na co dzień pracuje z innym trenerem Optimy Leszkiem Trzosem. Brązowy krążek przypadł Kamilowi Jastrzębskiemu z Ducla Academy Warszawa (29:56).

Warto dodać, że w pierwszej dziesiątce uplasował się kolejny z zawodników radomskiego klubu. To Szymon Kulka, który zajął 6. lokatę (30:56). W zawodach wystartowało 30 lekkoatletów.