Najpiękniejsze finalistki regionalnego konkursu piękności...

  Najpiękniejsze finalistki regionalnego konkursu piękności wkrótce zdają maturę

  /wit/

  Echo Dnia Radomskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Radomskie

  (od lewej) Klaudia Sokół, Klaudia Warchoł, Sylwia Maciąg, Wiktoria Dulęba, Paulina Woźniak, Karolina Zielony i Joanna Iżmańska, to finalistki Miss Polski

  (od lewej) Klaudia Sokół, Klaudia Warchoł, Sylwia Maciąg, Wiktoria Dulęba, Paulina Woźniak, Karolina Zielony i Joanna Iżmańska, to finalistki Miss Polski Ziemi Radomskiej 2014 i tegoroczne maturzystki. ©Łukasz Wójcik

  Osiem finalistek tegorocznej edycji konkursu Miss Polski Ziemi Radomskiej zdaje maturę. Opowiedziały nam o swoich nadziejach i obawach związanych z egzaminem dojrzałości.
  (od lewej) Klaudia Sokół, Klaudia Warchoł, Sylwia Maciąg, Wiktoria Dulęba, Paulina Woźniak, Karolina Zielony i Joanna Iżmańska, to finalistki Miss Polski

  (od lewej) Klaudia Sokół, Klaudia Warchoł, Sylwia Maciąg, Wiktoria Dulęba, Paulina Woźniak, Karolina Zielony i Joanna Iżmańska, to finalistki Miss Polski Ziemi Radomskiej 2014 i tegoroczne maturzystki. ©Łukasz Wójcik

  Choć uczęszczają do innych szkół, mają odmienne zainteresowania i marzenia, to wiele ich łączy: są młode, atrakcyjne, w tym roku zdają maturę i wybierają się na studia.

  Matura 2014 z "Echem Dnia" - testy i odpowiedzi w dniu egzaminu najszybciej w serwisie EDUKACJA

  Klaudia Warchoł i Joanna Iżmańska uczą się w V Liceum Ogólnokształcącym imienia Romualda Traugutta. Pierwsza z nich zdaje rozszerzoną maturę z języka polskiego, niemieckiego i wiedzy o społeczeństwie.

  - Jestem osobą obowiązkową i uczyłam się systematycznie. Teraz powtarzam materiał i jestem dobrej myśli co do matury. Nerwy oczywiście są, ale kto ich nie ma - uśmiecha się Klaudia.

  Dziewczyna biegle włada językiem niemieckim, z nim też wiąże swoją przyszłość zawodową. Zamierza studiować germanistykę, albo kierunek jej pokrewny.

  Asia Iżmańska na maturze będzie zdawać rozszerzony WOS. Dobry wynik z tego przedmiotu pozwoli jej dostać się na wymarzone studia prawnicze.

  - Miałam zdawać historię, ale przerosła mnie grubość książki - śmieje się sympatyczna brunetka i obiecuje w weekend przed maturą zrobić sobie wolne od nauki.

  - Uczyłam się ile się dało, chodzę też na korepetycje. Wszyscy radzą by dzień przed egzaminem a nawet dwa wyluzować i ja zamierzam z tej rady skorzystać - opowiada Asia.

  Cała w nerwach choć pewna swojej wiedzy jest kolejna z tegorocznych finalistek konkursu piękności - maturzystka Klaudia Sokół.

  - Uczę się w Zespole Szkół Skórzano-Odzieżowych, Stylizacji i Usług na kierunku technik analityk, a maturę zdaję z polskiego, matematyki, angielskiego i WOS - opowiada dziewczyna.

  Klaudia liczy, że poradzi sobie z maturą. W trudnych chwilach wspiera ją rodzina.

  - Moja klasa ma to szczęście, że mimo zakończenia roku szkolnego nasz wychowawca, nauczyciel matematyki Ryszard Masełek nie szczędzi nam swojego czasu i organizuje dla nas dodatkowe zajęcia. Pomocą służą też inni nauczyciele, za wszystko jesteśmy im wdzięczni - mówi Klaudia.

  Dziewczyna choć uczy się na kierunku technik analityk, gdzie sporo jest chemii swoją zawodową przyszłość zamierza związać z pedagogiką.

  - Kocham pracę z dziećmi, mam w tym zakresie też doświadczenie, dlatego pomyślę o studiach pedagogicznych - wspomina Klaudia.

  Wiktoria Dulęba uczy się w Zespole Szkół Spożywczych i Hotelarskich w Radomiu na kierunku technik hotelarz. Przed nią egzamin maturalny z polskiego, matematyki i angielskiego a po nim egzaminy zawodowe.

  - Te będą obejmować teorię i praktykę. Moim zadaniem podczas części praktycznej będzie obsługa gościa hotelowego. Mam nadzieję, że z tym zadaniem dobrze sobie poradzę, w końcu mam już praktykę. Odbyłam ją w radomskim hotelu Aviator, a także jednym z hoteli w Mielnie - uśmiecha się nasza rozmówczyni.

  Tuż po maturze Wiktoria wyjedzie do Londynu i podejmie pracę. Najbardziej ucieszy ją zatrudnienie w którymś z tamtejszych hoteli.

  Z przedmaturalnym stresem Wiktoria radzi sobie na różne sposoby. Tym sprawdzonym jest słuchanie muzyki.

  Do matury przygotowują się pilnie Ola Szymczyk i Sylwia Maciąg. Pierwsza z nich uczy się w VII Liceum Ogólnokształcącym imienia Kamila Krzysztofa Baczyńskiego i dużą wagę przywiązuje do języka angielskiego. To on będzie jej przydatny najbardziej, bo planuje wyjazd do Stanów Zjednoczonych.
  Sylwia uczy się w X Liceum Ogólnokształcącym imienia Stanisława Konarskiego a do matury "zakuwa" od dawna.

  - Nie ma problemów z nauką, a przecież matura to minione lata nauki w pigułce - opowiada wesoła blondynka.

  W pierwszych dniach maja w rodzinie Sylwii emocje będą zdwojone, bo do matury przystąpi ona i jej brat bliźniak- Łukasz.

  Rodzeństwo wspólnie powtarza materiał.

  - Kto będzie lepszy okaże się po ogłoszeniu wyników - opowiada Sylwia Maciąg.

  O przedmaturalnym stresie pasjami opowiada Karolina Zielony. Dziewczyna uczy się w Zespole Szkół Ogólnokształcących numer 4 z Oddziałami Sportowymi imienia Polskich Olimpijczyków.

  - Zdaję maturę w zakresie podstawowym. Strasznie stresuję się matematyką, bo z tego przedmiotu nigdy nie byłam mocna - zaznacza podczas krótkiej rozmowy.

  Karolina dementuje plotki jakoby w szkole sportowej nauczyciele przymykali oko i nieco pobłażali swoim uczniom w nauce, z uwagi na sporty jakie uprawiają.

  - Jest wprost przeciwnie. Musimy poradzić sobie z przedmiotami jak również uprawianymi dyscyplinami sportowymi. Jak na przykład do dziecka tańczę - opowiada Karolina Zielony.

  Dziewczyna uprawia taniec towarzyski i ma wiele sukcesów. W przyszłości zamierza spróbować sił w aktorstwie.

  - Kocham scenę, taniec, nie stresuje mnie kamera ani obiektyw aparatu. Mam nadzieję, że tanecznym krokiem przebrnę przez całą maturę - uśmiecha się Karolina.

  Karolina miała nawet sen związany z maturą.

  - Śniło mi się, że na "matmie" wylosowałam pierwszą ławkę. Obudziłam się wystraszona, ale podobno sny tłumaczy się na odwrót. Mam więc szansę na tylne łatki - śmiej się przewodnicząca grupy finalistek Miss Polski Ziemi Radomskiej 2014.

  W gronie tegorocznych finalistek konkursu piękności i maturzystką jest Paulina Woźniak.

  - Uczę się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych numer 2 imienia Jędrzeja Śniadeckiego w Pionkach i na maturze zdaję wszystko w podstawie. Stres mam i to duży, ale na duchu podtrzymuje mnie moja przyjaciółka Dominika. Obie jedziemy na tym samym wózku - śmieje się sportsmenka.

  Paulina jest byłą mistrzynią świata w Tang Soo Do oraz medalistką mistrzostw Europy i Polski w innych sportach walki.

  - Stres podczas zawodów jest inny od tego w szkolnej ławce. Zamierzam jednak jakoś sobie z nim poradzić. Jedną z metod rozładowania napięcia są zajęcia z dziećmi. Uczę ich Tang Soo Do - relacjonuje Paulina Woźniak.

  Choć o maturach tworzone są anegdoty, towarzyszą im przesądy i masa opowieści, to niektóre z naszych finalistek wzięły je do serca.

  Paulina, Wiktoria i Sylwia o okresie od studniówki do matury za żadne skarby nie zdecydowały się obciąć włosów.

  - To mogłoby przynieść pecha - zaznaczają.

  Wszystkie dziewczyny na studniówkach pojawiły się też w czerwonych majtkach i podwiązce. To też gwarancja powodzenia na egzaminach.

  W pierwszych dniach maja wezmą udział w próbach, przygotowujących do konkursu Miss Polski Ziemi Radomskiej. Wielki finał już 23 maja w Sali Koncertowej Urzędu Miejskiego w Radomiu.

  - To będzie kolejny egzamin, tym razem z urody, wdzięku i seksapilu - śmieje się wesoła "ósemka" w konkursie.

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Radomskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Kandydatki

  1 3 4 5 ... 13 »

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Galerie zdjęć

  Wideo

  Polecamy:

  Miss Ziemi Radomskiej 2018 - grupa finałowa!

  Miss Ziemi Radomskiej 2018 - grupa finałowa!

  Mundial w 4K dla klientów Orange

  Mundial w 4K dla klientów Orange

  KIELCE - Raj dla dzieci !

  KIELCE - Raj dla dzieci !