Olimpijczyk Radom znowu najlepszy w kraju! Radomianie zdobyli 11 medali mistrzostw Polski seniorów w zapasach

Michał Nowak
Zapaśnicy Olimpijczyka Radom podczas mistrzostw Polski seniorów w Kartuzach zdobyli 11 medali. Olimpijczyk Radom
Zawodnicy Olimpijczyka Radom wywalczyli w miniony weekend w Kartuzach 11 medali mistrzostw Polski seniorów w zapasach w stylu klasycznym. Wygrali też klasyfikację drużynową.

Ekipa Olimpijczyka Radom ponownie nie miała sobie równych na krajowej arenie podczas najważniejszych zawodów sezonu. Radomianie wywalczyli 11 krążków - jeden złoty, 4 srebrne i 6 brązowych.

Na najwyższym stopniu podium stanął Arkadiusz Kułynycz w kategorii wagowej do 87 kilogramów. Zawodnik Olimpijczyka w finale pokonał przez przewagę techniczną Tadeusza Michalika z KS Sobieski Poznań.

Srebro w kategorii do 55 kilogramów zdobył Jakub Ściegliński, który w finale przegrał z Krzysztofem Jończykiem z AKS Piotrków Trybunalski. Drugi był też Piotr Przepiórka, który w kategorii do 77 kilogramów przegrał w finale z Piotrem Dukiem z UKS Olimpijczyka Kędzierzyn-Koźle. Na tym samym stopniu podium stanął też Wojciech Kański, który w finale kategorii do 82 kilogramów przegrał z Edgarem Babayanem (KS Sobieski Poznań). Ostatnim z zawodników, który zdobył srebro jest Rafał Płowiec w kategorii do 130 kilogramów. W finale przegrał z Rafałem Krajewskim z SSA Legia Warszawa.

Brązowe medale zdobyli: Dominik Dudziński i Przemysław Piątek (kategoria wagowa do 60 kilogramów), Michał Kośla (do 77 kilogramów), Łukasz Fafiński (do 87 kilogramów), Marcel Kasperek i Karol Chudzik (do 97 kilogramów).

Tuż za podium, na piątych miejscach uplasowali się: Grzegorz Kunkel (do 60 kilogramów), Maciej Parszewski, Mateusz Redestowicz (63), Karol Kośla (67), Mateusz Nowak (72), Albert Nowak (77), Hubert Rudnik (87), Piotr Chudzik (97), Michał Orzechowski i Mateusz Kareciński (130).

W klasyfikacji drużynowej Olimpijczyk Radom zdominował rywali zajmując pierwsze miejsce z dorobkiem 613 punktów i wyprzedzając AKS Piotrków Trybunalski (280) i WKS Śląsk Wrocław (187).

W zawodach wystartowało 107 zawodników z 22 klubów z kraju.

Derby Trójmiasta: oprawa meczu Lechia Gdańsk - Arka Gdynia