Piłkarskie Orły. Pedro Henrique na szczycie klasyfikacji w regionie radomskim! Duża przewaga napastnika Radomiaka Radom

Maciej Kwiatkowski
Pedro Henrique, przed szansą zdobycia gola z rzutu karnego w meczu z Wartą Poznań! Wówczas nie trafił piłka w bramkę. Za to dwa gole uzyskał w Białymstoku Maciej Kwiatkowski
Weekendowa kolejka meczów w rozgrywkach centralnych oraz IV lidze, wyłoniła lidera Piłkarskich Orłów w Radomiu i regionie. Tym został zdobywca dwóch goli w Białymstoku, a więc Pedro Henrique z Radomiaka.

Znacząca przewaga Pedro Henrique w Piłkarskich Orłach!

Napastnik Radomiaka zaszokował 12 tysięcy widzów w Białymstoku, gdy w 12 minucie popisał się kapitalnym strzałem z ponad 40 metrów, po którym piłkę z siatki wyciągał Zlatan Alomerović. Osiem minut wcześniej Pedro Henrique, bo o nim mowa najwyżej wyskoczył do piłki dośrodkowanej z rzutu rożnego przez Franka Castanedę, i także uzyskał gola. To nie koniec trafień Brazylijczyka. Ten w 61 minucie trzeci raz umieścił futbolówkę pomiędzy łupkami i poprzeczką, ale gola nie uznał Piotr Lasyk. Jak się miało okazać, niesłusznie bramka został anulowana! Zamiast więc sześciu punktów, za hat trika – Henrique, do klasyfikacji wrześniowej Piłkarskich Orłów dołożył cztery oczka.

Henrique w najlepszej "jedenastce" kolejki PKO Ekstraklasy!

W trzeciej lidze, o kolejne punkty walczyły drużyny: Broni Radom i Pilicy Białobrzegi. Radomianie wyjechali do Mławy na starcie ze słabo spisująca się w dotychczasowych pojedynkach Mławianką i przegrali 3:0. Warto jednak nadmienić, że tuz przed meczem z zespołem Plant w ekipie z północnych rejonów województwa mazowieckiego doszło do zmiany na stanowisku szkoleniowca. Efekt nowej miotły zadziałał. Z kolei remisem zakończyło się starcie Pilicy z Legią II. Jedyna bramkę meczu dla gospodarzy zdobył Aleksander Stawiarz, wykorzystując rzut karny.

W końcu w 4. lidze mazowieckiej doszło do bezpośredniego pojedynku. Derby regionu odbyły się w Jedlińsku, gdzie beniaminek – Drogowiec mierzył się z Oskarem Przysucha. Jedyna bramka zaciętego pojedynku padła w 67 minucie, a uzyskał ją Damian Machajek.

W nadchodzący weekend wyżej wymienione drużyny będą miały możliwość podreperowania bilansu. Już w piątek przed taka szansą stanie Broń. Podopieczni Mateusza Dudka zagrają ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki. Przeciwnicy obecnie w tabeli grupy I 3. ligi plasują się na piątym miejscu, a tylko dwa zespoły dotychczas straciły mniej goli od nowodworzan. Dzień później, także w Radomiu, ale przy ulicy Struga 63 zagra Radomiak. Rywalem Zielonych będzie beniaminek Puszcza Niepołomice. W sobotę 23 września powalczą, również Oskar i Drogowiec. Pierwsi zagrają w Szydłowcu z KS Raszyn, zaś outsider na wyjeździe z Mazurem Karczew. W końcu w niedzielę w Łowiczu miejscowy Pelikan podejmie białobrzeską Pilicę.

Klasyfikacja września:
1. Pedro Hernique (Radomiak) – 6 punktów
2. Michał Kucharczyk (Drogowiec) – 1,250 pkt
3 – 7. Oskar Wojtysiak, Aleksander Stawiarz (Pilica Białobrzegi), Dorian Buczek, Sebastian Kobiera, Jakub Kowalski (Broń Radom) – po jednym punkcie.
8 - 10. Maciej Knap, Karol Rogoliński, Damian Machajek (Oskar Przysucha)

W „Piłkarskich Orłach” klasyfikowani są strzelcy drużyn od Ekstraklasy do IV ligi włącznie. Podajemy współczynniki, przez które mnożymy gole przyznając miejsca w naszym rankingu: dla ekstraklasy/ekstraligi - 2; dla I ligi - 1,75; dla II ligi - 1,5; dla III ligi - 1; dla IV ligi - 0,625; dla Pucharu Polski - 2; dla Europejskich Pucharów – 2,5.