Porażka szczypiornistów AZS Politechnika Radomska

Włodzimierz Łyżwa
Daniel Kulik (z piłką) w ostatnich sekundach meczu ze Stalą nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem mielczan. T. Klocek
W meczu 20 kolejki I ligi piłkarzy ręcznych AZS Politechnika przegrała ze Stalą Mielec 26:27.

AZS Politechnika Radom - Stal Mielec 26:27 (13:11).

AZS: Drabik - Cupryś 6, Kulik 5 (2 z karnych), Świeca 5, Kalita 3, Sieczka 3, Mroczek 2, Kanar 1, Guzik 1, Dąbrowski 0.

Kary: 6 minut (Sieczka, Mroczek, Guzik po 2). Karne: 2/2.
Stal: Jarosz, Turowski - Przybylski 6 (2), Sobut 5, Mochocki 5, Kandora 3, Kubisztal 3, Mróz 2, Janyst 2, Wilk 1.

Kary: 4 minuty (Mochocki 4). Karne: 3/2 (rzut Sobuta odbił Drabik). Sędziowali: Olgierd Sikora z Chorzowa i Marcin Zubek z Bytomia.

Na 10 sekund przed zakończeniem meczu, przy stanie 27:26 dla Stali, Daniel Kulik pognał z piłką na bramkę gości. W sytuacji sam na sam z bramkarzem Adamem Turowskim trafił w niego. Za chwilę, mielczanie mogli się cieszyć z wygranej, która bardzo przybliża ten zespół do awansu do ekstraklasy.

AZS pierwszy raz wyszedł na prowadzenie w 10 min (5:4) po rzucie Michała Kality. Kandydat do awansu w tej części gry grał słabo i jak najbardziej zasłużenie przegrywał do przerwy 13:11.

W drugiej połowie, już po pięciu minutach, Stal wyszła na prowadzenie (15:14) po rzucie Dariusza Kubisztala. W tym czasie radomianie grali w podwójnym osłabieniu. Na ławce kar przebywali Jarosław Sieczka i Łukasz Guzik. W AZS bardzo dobrze grał Damian Cupryś, który raz po raz pokonywał bramkarzy Stali. W sumie w tej części gry z 13 zdobytych bramek, sam rzucił sześć. W 53 min. było 25:23 dla gości. Dwie bramki Cuprysia doprowadziły do remisu, 25:25. Na 26:25 bramkę z rzutu karnego zdobył Michał Przybylski. Wyrównał Jarosław Sieczka, a gola na wagę wygranej w Radomiu zdobył dla mielczan Tomasz Mochocki.

W innych meczach:

AZS Biała Podlaska - Viret Zawiercie 37:18, MTS Chrzanów - Żagiew Dzierżoniów 31:23, Wisła Sandomierz - Vive II Kielce 29:29, Gwardia Opole - ASPR Zawadzkie 29:19, Powen Zabrze - AZS AWF Katowice 46:28.

W następnej kolejce, 26 kwietnia: ASPR Zawadzkie - AZS Politechnika.