Radomiak Radom w ostatnich sparingach przed wznowieniem rozgrywek PKO BP Ekstraklasy pokonał Motor Lublin i Pilicę Białobrzegi

Maciej Kwiatkowski
Radomiak Radom zagrał w Radomiu z Motorem Lublin.
Radomiak Radom zagrał w Radomiu z Motorem Lublin. radomiak.pl
W ostatnich meczach sparingowych przed wznowieniem rozgrywek PKO BP Ekstraklasy Radomiak Radom okazał się lepszy od Motoru Lublin i Pilicy Białobrzegi.

Generalny sprawdzian formy Radomiaka

Radomiak Radom - Motor Lublin 2:1 (2:1)
Bramki: Leonardo Rocha 11, 45 - Dariusz Kamiński 18

Ostatni mecz sparingowy przed wznowieniem piłkarskiej wiosny odbył się w Radomiu na boisku Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Narutowicza 9. Z uwagi na prośbę szkoleniowca, a więc Macieja Kędziorka - spotkanie było zamknięte zarówno dla mediów, jak i dla kibiców.

Wynik sparingu ustalony został, już do przerwy, gdy w 11 minucie Leonardo Rocha dopadł do piłki odbitej przez Kacpra Rosę i umieścił ja w bramce. Chwilę później skapitulowała defensywa Zielonych, bo wyrównujące trafienie na swoim koncie zaliczył Dariusz Kamiński. Za to tuz przed końcem 1. połowy w bliźniaczy sposób drugiego swojego gola uzyskał Rocha, dobijając piłkę po strzale jednego z kolegów z drużyny.

Radomiak Radom - Pilica Białobrzegi 2:0
Bramki: Leonardo Rocha 84, Daniel Pik 90

Przed meczem z Motorem Lublin drugi skład Radomiaka grał z Pilicą Białobrzegi na co dzień występującą w trzeciej lidze. Mecz wygrał radomski zespół z wynikiem 2:0.

Skład

Radomiak: Gabriel Kobylak, Filip Majchrowicz, Michał Jerke, Damian Jakubik, Daniel Pik, Jan Grzesik, Dawid Abramowicz, Luka Vušković, Raphael Rossi, Mateusz Cichocki, Mike Cestor, Michał Kaput, Christos Donis, Luizao, Rafał Wolski, Leandro, Mikołaj Molendowski, Tiago Matos, Guilherme Zimovski, Vagner, Lisandro Semedo, Luis Machado, Jakub Snopczyński, Leonardo Rocha, Krystian Okoniewski, Seweryn Ziółek.

W sobotę 10 lutego mecz z Cracovią

Mecz o punkty z Cracovią odbędzie się w sobotę 10 lutego, a pierwszy gwizdek arbitra nastąpi punktualnie o godzinie 15. Relację tekstową na żywo, przeprowadzi z tego wydarzenia Echo Dnia Radomskie.