Radomiak Radom zremisował 0:0 w poniedziałek z Ruchem w Chorzowie na Stadionie Śląskim. Zobacz zapis relacji live i zdjęcia

Radosław Olchowski
Zobacz zdjęcia z meczu Radomiaka Radom z Ruchem Chorzów.
Zobacz zdjęcia z meczu Radomiaka Radom z Ruchem Chorzów. Maciej Kwiatkowski
W meczu 15. kolejki PKO BP Ekstraklasy piłkarze Radomiaka Radom grają na wyjeździe z Ruchem Chorzów. Mecz odbywa się na legendarnym stadionie Śląskim, a jego początek w poniedziałek 13 listopada o godzinie 19. Na portalu echodnia.eu relacja na żywo z tego spotkania.

Ruch Chorzów - Radomiak Radom 0:0. Zapis relacji live
Dwie bardzo różne połowy. W pierwszej przewaga Radomiaka, w drugiej Ruchu, który stworzył sobie wiele sytuacji, obił słupek i poprzeczkę, miał sytuacje sam na sam. Podsumowując mecz trzeba napisać jasno - Radomiak szczęśliwie zremisował na legendarnym Stadionie Śląskim. Wywiózł cenny punkt.

Zobaczcie galerię zdjęć z meczu Rucha Chorzów - Radomiak Radom

93' Żółta kartka dla Luizao

92' Okazja dla Radomiaka. Rocha minimalnie obok bramki.

90' Zmiany w Ruchu Chorzów. Schodzą Podstawski i Kozak. Wchodzą Foszmańczyk i Moneta

Po 87 minutach gry. Strzały niecelne: Ruch 12, Radomiak 9; strzały celne: Ruch 3, Radomiak 2.

87' Zmiana w Radomiaku. Za Kaputa - młodzieżowiec Okoniewski

86' Żółta kartka dla Pedro Henrique.

85' Kozak strzela z rzutu wolnego - trafia w poprzeczkę. Radomiak może mówić o wielkim szczęściu.

83' Zmiany w Ruchu Chorzów. Schodzą Steczyk i Szczepan. Wchodzą Starzyński i Firlej

80' Raphael Rossi dostaje żółtą kartkę za faul na Danielu Szczepanie.

79' Edi Semedo wrzucił piłkę z prawej strony przed bramkę. Akcję w okolicy narożnika pola bramkowego zamykał Dawid Abramowicz ale uderzył bardzo niecelnie.

78' Strzał Christosa Donisa. Broni bramkarz

Na Stadionie Śląskim jest 12 786 widzów.

76' Zmiany w Radomiaki Schodzą Lisandro Semedo i Castaneda. Wchodzą Leonardo Rocha i Christos Donis.

75' Znów wielkie zamieszanie pod bramką Radomiaka. Kilka razy próbowali strzelać piłkarze Ruchu ale obrońcy Radomiaka wszystko blokowali.

74' Żółta kartka dla Michała Kaputa z Radomiaka. Nie zagra w kolejnym meczu - ze Śląskiem Wrocław.

71'W drugiej połowie to Ruch ma przewagę i Radomiak może mówić o wielkim szczęściu, że utrzymuje się wynik remisowy.

70' Żółta kartka dla Macieja Sadloka z Ruchu. Pociągał za koszulkę Henrique

68' Miłosz Kozak po raz kolejny podaje do Daniela Szczepana, który poszedł sam na sam z Posiadałą. Wypuścił sobie za daleko piłkę i...przewrócił się po interwencji Posiadały. Karnego nie było, sędzia pokazał Szczepanowi żółtą kartkę. Radomiak miał mnóstwo szczęścia - to cud, że Szczepan nie zdobył gola mając sporo czasu i tylko bramkarza przed sobą.

64'Mike Cestor wybił piłkę z pola karnego Radomiaka po dośrodkowaniu z prawej strony.

59' Miłosz Kozak uruchomił na prawej stronie Daniela Szczepana, który uderzył do siatki przy bliższym rogu. Sędzia gola nie uznał, Szczepan był na spalonym.

55'Niesamowity początek drugiej połowy! Ruch stał się zupełnie inną drużyną i atakuje bez przerwy tworząc wiele sytuacji - raz piłkarze z Chorzowa trafili w słupek, była tez bramka ze spalonego i wiele strzałów. Radomiak próbuje się odgryzać.

55' Rzut wolny, Maciej Sadlok trafia w mur, a Tomasz Swędrowski uderza w środek bramki. Łatwo broni Albert Posiadała.

53' Potężne uderzenie Tomasza Swędrowskiego trafia w słupek! Po chwili strzał zza linii 16. metra nieznacznie mija bramkę.

50' Miłosz Kozak potężnie uderzył z 25 metrów! Piłka przeleciała minimalnie nad poprzeczką.

48' Z woleja strzelał Pedro Henrique, minimalnie niecelnie.

46'Piłkarze Ruchu przedarli się środkiem po błędzie Mike'a Cestora. Daniel Szczepan przebiegł z piłką kilkanaście metrów, po czym jego strzał odbił Albert Posiadała. To była tak zwana stuprocentowa sytuacja, Ruch powinien to wykorzystać.

Pierwsza połowa meczu Ruch Chorzów - Radomiak Radom kończy się wynikiem 0:0. Piłkarze Radomiaka mieli ogromną przewagę, ale niestety brakowało skuteczności przed bramką Ruchu.

45'Zamieszanie przed bramką Ruchu po dośrodkowaniu. Sędzia przerwał grę i czekał na komunikat z wozu VAR. Były podejrzenia o faul. Ostatecznie sędziwie uznali, że nic nie było. Tak zakończyła się pierwsza połowa.

40' Maciej Sadlok zyskał rzut wolny. Piłkę po dośrodkowaniu pewnie łapie Albert Posiadała. Jedna z nielicznych akcji pod bramkę Radomiaka.

34' Dośrodkowanie Franka Castanedy. Do odbitej piłki dopada Dawid Abramowicz, ale zagrywa nieskutecznie.

30' Frank Castaneda upomniany żółtą kartką. Pociągał za koszulkę Miłosza Kozaka.

28' Strata Ruchu w środku pola. Pedro Henrique podaje do Ediego Semedo, którego strzał blokuje Mateusz Bartolewski.

26' Frank Castaneda w roli prawoskrzydłowego podaje przed bramkę do Pedro Henrique. Ten nie trafił w piłkę.

24' Przeciągnięte dośrodkowanie Ediego Semedo z prawej strony na dalszy słupek.

20' Wielka przewaga Radomiaka, który niemal nie schodzi z połowy Ruchu. Brakuje jednak klarownych sytuacji do strzelania gola.

19' Edi Semedo kolejny raz przedarł się prawą stroną. Zagrywa płasko przed bramkę, gdzie Szymon Szymański uprzedził Pedro Henrique.

16' Luizao podaje górą w pole karne do Franka Castanedy. Ten uderza prostym podbiciem obok bramki.

13' Na bramkę chorzowian strzelał Frank Castaneda. Niestety, niecelnie. Za moment szarżował Edi Semedo, który dogrywał do Pedro Henrique. Ten przestrzelił.

8' Edi Semedo urwał się prawą stroną. Podaje płasko na środek pola karnego, gdzie najszybciej przy piłce był wracający Tomasz Swędrowski.

4' Mocne zagranie na wolne pole do rozpędzonego Pedro Henrique. Szybszy był Maciej Sadlok - głową zgrywa piłkę do bramkarza.

1' Debiutujący jako trener Ruchu Jan Woś ma najwięcej rozegranych meczów na najwyższym szczeblu rozgrywkowym z obecnych szkoleniowców w naszej lidze - 324! Większość w Ruchu Chorzów.

Oto jak wyglądał początek meczu na legendarny Stadionie Śląskim

Ruch: Kamiński - Kasolik, Szymański, Sadlok, Bartolewski, Kozak, Podstawski, Swędrowski, Wójtowicz, Steczyk, Szczepan.
Radomiak: Posiadała - Grzesik, Cestor, Abramowicz, Raphael Rossi, Edi Semedo, Luizao, Kaput, Castaneda, Lisandro Semedo, Henrique.

W poniedziałkowy wieczór na liniach Damianowi Sylwestrzakowi pomagać będą Adam Karasewicz i Michał Sobczak, arbitrem technicznym będzie Sebastian Tarnowski, a w wozie VAR zasiądą Bartosz Frankowski i Krzysztof Myrmus.

Sędziuje: Damian Sylwestrzak (Wrocław). Dla 31-letniego sędziego będzie to drugie w sezonie spotkanie z udziałem Niebieskich. Wcześniej rozstrzygał nam w 2. kolejce, przy okazji zwycięskiego starcia z ŁKS-em w Gliwicach.

Tak ekipa Radomiaka przyjechała na Stadion Śląski

Radomiak Radom gra w poniedziałek z Ruchem w Chorzowie - tak zapowiadaliśmy mecz

"Kocioł Czarownic", to obiekt, na którym od dwóch kolejek w roli gospodarzy rywalizują w piłkarskiej ekstraklasie piłkarze Ruchu. Przed poniedziałkowym meczem w Chorzowie Radomiak plasuje się na dziewiątym miejscu w ekstraklasie, mając na swoim dorobku 18 punktów. Z kolei Ruch, który jest beniaminkiem elity jest przedostatni z dorobkiem 8 oczek. Na kilkadziesiąt godzin przed bezpośrednim starciem chorzowianie zmienili trene0ra. Jarosława Skrobacza zastąpił jego dotychczasowy asystent Jan Woś.

Czy zatem w drużynie ze Śląska zobaczymy „nową miotłę”, czyli zmianę w sztabie szkoleniowym? Trudno o tym wyrokować…
Tymczasem w zespole z Chorzowa na pewno nie zagrają Dawid Barnowski i Michał Feliks, który jest wypożyczony do Ruchu z Radomiaka. Z kolei w drużynie trenera Radomiaka Constantina Galcy zabraknie kontuzjowanych: Roberto Alvesa oraz Luisa Machado. Pozostali zawodnicy będą do dyspozycji sztabu szkoleniowego Zielonych.

Ostatni mecz z Ruchem piłkarze Radomiaka rozegrali 17 listopada 2018 roku. Wówczas Zieloni wygrali na stadionie przy ulicy Narutowicza 2:0 po golach Macieja Świdzikowskiego i Michała Kaputa.

- W poniedziałkowy wieczór liczymy na powtórkę tego wyniku. Zieloni powalczą o szóste zwycięstwo w tym sezonie, a to będzie wyrokowało miejsce w górnej części ekstraklasowej klasyfikacji – piszą przedstawiciele Radomiaka na oficjalnej witrynie klubu radomiak.pl.

Rozjemcą tego spotkania jest Damian Sylwestrzak.
Dla 31-letniego sędziego będzie to drugie w sezonie spotkanie z udziałem Niebieskich. Wcześniej rozstrzygał nam w 2. kolejce, przy okazji zwycięskiego starcia z ŁKS-em w Gliwicach. W poniedziałkowy wieczór na liniach Damianowi Sylwestrzakowi pomagać będą Adam Karasewicz i Michał Sobczak, arbitrem technicznym będzie Sebastian Tarnowski, a w wozie VAR zasiądą Bartosz Frankowski i Krzysztof Myrmus.