Radomscy lekkoatleci z punktami, ale bez medali

/sid/
Ernest Glegoła (z prawej) z ZTE Radom zajął 6. miejsce w konkursie pchnięcia kulą Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży M. Waśniewski
Radomscy juniorzy młodsi wystartowali w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w lekkiej atletyce. Nikomu z przedstawicieli dwóch radomskich klubów nie udało się stanąć na podium.

Spore nadzieje wiązali szkoleniowcy ZTE Radom ze startem kulomiota, Ernesta Glegoły. Podopieczny Marcina Waśniewskiego był jednym z faworytów walki o medale w rozgrywanych w Krakowie finałach OOM. Z wynikiem 16,68 metra zdołał awansować do finału. W najlepszej próbie posłał kulę na odległość 17,39 m, jednak nie dało to medalu.

- Liczyłem na wynik w granicach 18 metrów - przyznał po zawodach trener Waśniewski. - Kilka centymetrów powyżej rekordu życiowego mogło dać miejsce na najniższym stopniu podium.

Ostatecznie Glegoła zakończył zmagania na 6. miejscu. Minimum kwalifikujące do startu w konkursie rzutu oszczepem wywalczyli dwaj radomianie Dawid Faliński i Mateusz Wołowik. Falińskiego nie dopuszczono jednak do startu, argumentując to, zbyt późnym uzyskaniem minimum. Wołowik zdołał awansować do finału z wynikiem 57,23 m. Mistrzostwa ukończył z wynikiem 54,96 m na 8. miejscu.

W biegu na 100 metrów przez płotki miały wystartować dwie zawodniczki ZTE, Natalia Kunz i Klaudia Karasek. Karasek nabawiła się kontuzji w czasie rozgrzewki i nie wystartowała w eliminacjach. Kunz z rekordem życiowym 14,82 sek. awansowała do finału B. Ostatecznie podopieczna Ireneusza Zgrzebnickiego ukończyła finał B, na 5. miejscu i sklasyfikowana została na 13. miejscu w mistrzostwach. Wśród średniodystansowców radomski klub reprezentował Damian Krzosek. W biegu na dystansie 1500 metrów sklasyfikowany został na 11. miejscu z rekordem życiowym 4 min. i 8,42 sek.

Jedyna przedstawicielka UKS Technik Radom w Krakowie była Natalia Kowalczyk. Podopieczna Radosława Nowakowskiego ukończyła konkurs skoku wzwyż z wynikiem 150 cm na 13. miejscu.