Derby Pilica - Promna 0:0. Pożegnanie Adama Bolka

SzS
Adam Bolek koszulkę z numerem 1. przekazał swojemu młodszemu koledze, Sebastianowi Przyrowskiemu S. Szymczak
W pierwszych, historycznych derbach powiatu białobrzeskiego w IV lidze, Pilica zremisowała z LKS Promna 0:0. Był to szczególny mecz, bo z futbolem żegna się bramkarz Adam Bolek, na co dzień burmistrz Białobrzegów. W roli trenera Pilicy zadebiutował Artur Kupiec.

Pilica Białobrzegi – LKS Promna 0:0.
Pilica: Przyrowski – Karasek, Jaworski, Bykowski (55 Michalski), Janowski – Stanisławski, Hernik, Zawisza (82 Bednarczyk), Paterek, Kornacki – Obłuski.
Promna: Domański - Jaśkiewicz, Sobkowiak, Dąbrowski, Stencelewicz (48 Kulej), Oparcik, Lesisz, Kozicki, Majewski, Zakrzewski (51 Orłowski), Karolewski (82 Wasilewski).

Przed meczem odbyła się miła uroczystość. Władze powiatu, członkowie klubu, a także przedstawiciele Radomskiego OZPN wręczyli kwiaty i pamiątkowe patery i puchary Adamowi Bolkowi, który postanowił zakończyć futbolową karierę. Obecnie jest on burmistrzem Białobrzegów, ale pomiędzy słupkami Pilicy spędził w sumie 24 lata.

Na boisku sentymentalnie nie było. Historyczne derby powiatu zgromadziły na trybunach około 400 widzów. W roli trenera Pilicy zadebiutował trener Artur Kupiec. Pierwsza połowa zdecydowanie należała do jego podopiecznych. Częściej byli przy piłce, więcej strzelali, ale najbliżej szczęścia był Zbigniew Obłuski, który z rzutu wolnego uderzył minimalnie nad spojeniem.

Po zmienia stron do 70 minuty również przeważała Pilica, ale nie wiele z tego wynikało. Aktywny był wspomniany Obłuski, który miał kolejną okazję w 58 minucie, z kolei Damian Stanisławski trafił w słupek w 69 minucie.

Tymczasem Promna grała bardzo ambitnie i z minuty na minutę widać było, że zachowała więcej sił na końcówkę. W 83 minucie strzelał Kamil Oparcik, ale gospodarzy uratował Sebastian Przyrowski. Były reprezentant Polski jeszcze dwukrotnie musiał ratować gospodarzy od straty gola. W 90 minucie okazję miał Maciej Lesisz.