IV liga. Wygrane Broni, Pilicy, Oskara i Orła

SzS
Trener Broni, Dariusz Różański przed meczem z Raszynem
Trener Broni, Dariusz Różański przed meczem z Raszynem S. Szymczak
W 11 kolejce czwartej ligi mazowieckiej, największą niespodziankę sprawił Orzeł Wierzbica, który pokonał Szydłowiankę Szydłowiec. Pewne zwycięstwo odniosła radomska Broń. Powody do radości mają też kibice w Przysusze i Białobrzegach.

Broń Radom - KS Raszyn 4:1 (1:1)
Bramki: Czarnecki 30, 80 z karnego, Nowosielski 49 z karnego, Leśniewski 69 - Prażuch 45.
Młodziński - Pietralski, Sala (70 Książek), Krukowski (75 Zieliński), Dobosz, Nogaj (57 Bojek), Wicik, Więcek (85 Oziewicz), Leśniewski, Nowosielski, Czarnecki.
Pierwsza połowa choć toczyła się ze sporą przewagą Broni, to nie przełożyło się to na wynik. W 30 minucie radomianie objęli prowadzenie po dośrodkowaniu Emila Więcka do Kamila Czarneckiego. Tuż przed przerwą jedna z nielicznych akcji gości zakończyła się strzałem i zdobyciem gola.
W drugiej połowie Broń była już o wiele skuteczniejsza i wygrana nie podlegała dyskusji.

Orzeł Wierzbica - Szydłowianka Szydłowiec 3:1 (2:0)
Bramki: Bartosiak 10, Miałkowski 34, Śliwiński 74 – Kalbarczyk 81.
Orzeł: Wnukowski – Paluch, Więczaszek, Ankurowski (46. Kosela), Abramczyk, Miałkowski, Stąpór, Orzechowski, Wójcik, Bartosiak (77. Jaworski), Śliwiński (76. Dziurzyński)
Szydłowianka: Wieczorek – Suwara, Czarnota, Drożdżał, Łaciak, Lewiński, Koniarczyk (46. Kalbarczyk), Leszczyński (81. Ziętkowski), Zagórski, Szyszka (68. Sadkowski), Miller.
Wynik jest sporą niespodzianką, bo mało kto liczył na zespół Orła. Tymczasem gospodarze od 38 minuty grali w dziesiątkę i dowieźli wygraną do końca. Szydłowianka nie wykorzystała rzutu karnego przy stanie 2:0.

KS Konstancin - Pilica Białobrzegi 0:3 (0:0)
Bramki: Rawski 47, Obłuski 70, Michalski 75.
Wreszcie wygranej pod wodzą trenera Artura Kupca doczekali się piłkarze Pilicy Białobrzegi.

Oskar Przysucha - Proch Pionki 3:0 (2:0)
Bramki: Maciejczak 26, Bartłomiej Madej 29, Obuch 64.
Oskar: Dadasiewicz - Włodarzyk, Walasek, Moskwa, Najdzik - Obuch, Maciejczak, J. Sapieja (56' P. Gil), Bouchniba (66' Kobryń), M. Gil (75' Ł. Sapieja) - Madej (61' P. Kowalczyk)
Proch: Majos - Kapusta (76' P. Gromski), M. Gromski, Jaroszek, Denkiewicz - Czerski (33' Sobieraj), Kisiel, Bawor, Rogala, Cierzuch (46' Jędra) - Kowalkowski (73' Godlewski)
W derbach regionu Oskar wygrał jak najbardziej zasłużenie. Pionkowianom nie udało się wygrać w Przysusze od 2005 roku. Poza tym chcieli bardzo sprawić prezent urodzinowy trenerowi Mariuszowi Sztobrynowi, ale na to nie pozwoliła drużyna gospodarzy.
Oskar powinien wygrać wyżej, dobrych sytuacji nie wykorzystali jeszcze Paweł Kowalczyk oraz Michał Gil. Pod bramką Jakuba Dadasiewicza najgroźniej zrobiło się w 65. minucie kiedy po uderzeniu Kowalkowskiego piłkę z linii bramkowej wybijał Patryk Walasek.

LKS Promna - Wilga Garwolin 0:2 (0:1)
Bramki: Papiernik 41, Wiśnioch 88
Drużyna z Promnej jeszcze w tym sezonie nie zdobyła punktu na swoim sezonie.

W niedzielę mecz: Znicz II Pruszków - Energia Kozienice.