Rosa zagrała słabo, ale wygrała mecz (wideo)

SzS
Michał Sokołowski, zawodnik Rosy
Michał Sokołowski, zawodnik Rosy Albert Kaczmarzyk
Koszykarze Rosy Radom pokonali King Wilki Morskie Szczecin 75:65. Nasz zespół nie zachwycił, ale najważniejsza jest wygrana.

Rosa Radom - King Wilki Morskie Szczecin 75:65 (13:13, 21:21, 24:19, 17:12).

Rosa: Harris 19 (2), Sokołowski 15 (1), Zajcew 14 (2), Thomas 10 (1), Szymkiewicz 9, Hajrić 6, Witka 2, Adams 0, Jeszke 0.
Wilki: Leończyk 14, Kikowski 14 (3), Licious 13 (3), Gaines 9 (2), Aiken 8, Michał Nowakowski 3 (1), Marcin Nowakowski 3 (1), Majewski 1, Garbacz 0, Nikolić 0.

Był to wyjątkowy mecz. Zwłaszcza dla trenera gości, Marka Łukomskiego, który w Radomiu spędził sześć lat i teraz przyjechał trochę w innej roli. W jego drużynie zagrali Korie Lucious i radomianie Łukasz Majewski i Jakub Garbacz. Wszyscy w przeszłości występowali w Rosie. Publiczność przyjęła ich bardzo ciepło, ale na boisku nie było już sentymentów.
Rosa słabo zaczęła ten mecz przegrywając po kilku minutach 6:11. Pierwsze punkty gospodarze (Hajrić), zdobyli dopiero po 3,5 minutach gry. Z czasem sporo błędów i strat popełniali też goście i pierwsza kwarta zakończyła się remisem.

Również druga kwarta nie zachwyciła poziom meczu był słaby i trzeba przyznać, że gdyby tego dnia Rosa trafiła na bardziej wymagającego przeciwnika, byłoby bardzo kiepsko.

Po przerwie w zespole z Radomia trochę towarzystwo rozruszali Michał Sokołowski i Igor Zajcew. Obaj wyróżniali się w drużynie. Rosa uciekła prowadząc 46:38, ale goście nie poddawali się. Chwilę później było już 47:44.

Przed ostatnią kwartą radomianie mieli pięć punktów przewagi i wiadomo było, że do samego końca trzeba będzie bić się o zwycięstwo. Po serii strat goście trochę pomogli radomianom w tym zwycięstwie i w końcówce wiadomo było, że Rosa zainkasuje komplet punktów.

Warto jednak usprawiedliwić Rosę. Sztuką jest zagrać słabo i wygrać mecz. Przypomnijmy, że nasz zespół w środę grał w Turcji z Ankarą w europejskich pucharach. Na przygotowania do meczu z Wilkami był praktycznie jeden dzień. Zespół wygrał praktycznie bez odpoczynku.