Zapaśnicy Olimpijczyka Radom zdobyli osiem medali w Pucharze Polski seniorów

Michał Nowak
Trener Zdzisław Kolanek (w środku) odbiera nagrodę dla Olimpijczyka Radom za zwycięstwo w klasyfikacji klubowej. archiwum klubu
Bardzo udany występ w Pucharze Polski seniorów, który odbył się w Raciborzu, zanotowali zapaśnicy Olimpijczyka Radom. Podopieczni trenera Zdzisława Kolanka zdobyli osiem medali, w tym dwa złote, jeden srebrny i pięć brązowych.

W zawodach nie wzięła udziału co prawda krajowa czołówka, która przygotowuje się do startu w mistrzostwach Europy i kwalifikacjach olimpijskich, ale i tak dorobek radomskiego klubu na tych zawodach bardzo cieszy. - Młodzieżowcy, których kilku startowało w tych zawodach w naszych szeregach, zaczynają coraz bardziej zaznaczać swoją obecność na seniorskich matach - powiedział Zdzisław Kolanek, trener radomskich zapaśników.

Na najwyższym stopniu podium stanęli Aleksander Kroczak w kategorii wagowej do 98 kilogramów oraz Rafał Płowiec (do 130 kg). - Do tej pory Aleksender był trochę w cieniu w kategorii seniorów, a teraz wygrał zdecydowanie i w dobrym stylu, w finale pokonał swojego rywala 8:0 - dodał szkoleniowiec. Kroczak w decydującym pojedynku pokonał Łukasza Konerę z AKS Piotrków Trybunalski.

- Tak się złożyło, że Rafał z kolei w swojej kategorii rywalizował głównie z kolegami ze swojej kategorii wiekowej, ale jego medal również cieszy - wyjaśnił Zdzisław Kolanek. Płowiec w finale pokonał swojego klubowego kolegę, Mateusza Karecińskiego, który stanął na drugim stopniu podium i zdobył srebrny medal.

Radomscy zapaśnicy zdobyli ponadto pięć brązowych medali, które zdobyli Przemysław Piątek (do 59 kg), Mateusz-Piotr Nowak (do 66 kg). Jakub Ściegliński (59 kg) zajął piąte miejsce, podobnie jak Michał Kośla (66 kg), który odpadł w półfinale z powodu kontuzji.

Dwóch zawodników Olimpijczyka zdobyło medale w kategorii do 80 kilogramów. To wracający po kontuzji Piotr Przepiórka oraz bardzo doświadczony Łukasz Fafiński. Pierwszy z nich niedawno wznowił treningi i jego wynik można uznać za dobry. Niestety jednak brak zwycięstwa w tej kategorii oznacza, że Przepiórka nie ma już szans na kwalifikację olimpijską. - Piotrek zaprezentował się dobrze, przegrał swoją walkę nieznacznie. Brakuje mu jeszcze trochę czucia, ale myślę, że to z czasem wróci. Łukasz natomiast nie składa broni i zapowiada walkę w mistrzostwach Polski, które odbędą się jesienią - dodaje trener.

Dorobek medalowy radomskiego klubu uzupełnił Damian Janek (kategoria do 75 kg).

Ponadto Olimpijczyk wygrał klasyfikację klubową zdobywając 238 punktów i wyprzedzając AKS Piotrków Trybunalski (209 pkt) i AZS-AWF Warszawa (116 pkt).