Kolarze Energii ścigali się w Legionowie [zdjęcia]

KamZap
Wiktoria Kubik zajęła 3 miejsce w w kategorii K1 na dystansie MINI. Fot. PBMarathon Kozienice24
29 Kwietnia w przepiękną słoneczną niedzielę odbył się III Etap kolarskiego cyklu Lotto Poland Bike Maraton. Tym razem kolorowe miasteczko prowadzone przez Grzegorza Wajsa zawitało do Legionowa. Mimo rozpoczynającego się weekendu majowego na starcie wyścigu stanęło blisko 900 uczestników. Kozienice reprezentował 10-osoby skład, który wrócił z dwoma miejscami na podium.

Trasa wyścigu tradycyjnie przebiegała na 3 dystansach Fan (8km) Mini (34km) oraz Max (65km). Niestety wciąż brakuje zawodników Energii startujących na najkrótszym dystansie.

Trasa wyścigu to w większości szerokie dukty leśne oraz wymagające "single" łączone z krótkimi, ale dającymi się we znaki podjazdami. Legionowska trasa przez wielu zawodników jest uważana za jedną z najciekawszych z całego cyklu maratonów.

Z Legionowa zawodnicy Energii wrócili z dwoma miejscami na podium. Wiktoria Kubik w kategorii K1 na dystansie Mini oraz Paweł Seremak w kategorii M1 na dystansie MAX. Było to pierwsze podium Pawła w karierze. Dwóch naszych zawodników nie ukończyło etapu z przyczyn technicznych. Poniżej przedstawiamy wyniki zawodników na poszczególnych dystansach:

Kozienice24

Po 3 startach Lotto Poland Bike Maraton wysokie miejsce w klasyfikacji generalnej całego cyklu zajmuje Marcin Kosiński, który jest obecnie piąty w swojej kategorii wiekowej na dystansie MAX, Wiktoria Kubik która plasuje się na 2 pozycji w swojej kategorii na dystansie MINI oraz Paweł Wyczółkowski, który znajduje się na 4 miejscu w kategorii również na MINI.

Kolejny start naszych zawodników z cyklu Lotto Poland Bike już 6 maja w Radzyminie.