Osiem medali zapaśników Olimpijczyka Radom w Pucharze Polski do lat 23

Michał Nowak
Zawodnicy Olimpijczyka mogą być zadowoleni ze swojego występu podczas Pucharu Polski do lat 23, który odbył się w Raciborzu. Radomianie przywieźli ze sobą osiem medali. Olimpijczyk Radom
Zapaśnicy Olimpijczyka Radom wywalczyli osiem medali w Pucharze Polski do lat 23, który odbył się w Raciborzu. Radomianie zdobyli trzy złote, jeden srebrny i cztery brązowe krążki.

Świetny występ podczas Pucharu Polski do lat 23 w Raciborzu zanotowali zapaśnicy Olimpijczyka Radom, którzy przywieźli stamtąd osiem medali, w tym trzy złote, jeden srebrny oraz cztery brązowe.

Na najwyższym stopniu podium w kategorii do 59 kilogramów stanął Przemysław Piątek, który w finale walczył ze swoim klubowym kolegą, Krystianem Szymczykiem, który po przegranej w decydującej walce musiał zadowolić się srebrem.
W kategorii do 66 kilogramów najlepszy był Krystian Szymczyk, który w finale pokonał Alberta Nowaka z MLUKS Orlika Wierzbica. Brązowy krążek w tej kategorii zdobył Bartłomiej Klimek.

Ostatni z trzech złotych medali zdobył Rafał Płowiec, który w decydującym starciu w kategorii wagowej do 130 kilogramów pokonał Kacpra Trocia z MKS Cement-Gryf Chełm.

Ponadto na najniższym stopniu podium stawali Mateusz Nowak w kategorii wagowej do 71 kilogramów, Damian Janek w kategorii do 80 kilogramów oraz Aleksander Kroczak w kategorii do 98 kilogramów.

- To był na pewno dla nas udany występ, zdobyliśmy osiem medali, z czego trzy złote. To pokazuje, że nasi zawodnicy wciąż podnoszą swój poziom sportowy i zdobywamy coraz więcej krążków z tego najcenniejszego kruszcu. Cieszymy się z wysokiej dyspozycji naszych zawodników. Dziękujemy władzom Radomia za system stypendialny, który na pewno chłopaków mobilizuje, chcą ciężko i z pasją pracować na treningach - mówi Włodzimierz Zawadzki, trener Olimpijczyka Radom.

Ponadto w kategorii do 59 kilogramów siódmy był Dominik Dudziński, Rafał Rybski był 14 w kategorii do 66 kilogramów. Wojciech Kański zajął piątą lokatę, a Patryk Bednarz dziewiątą w kategorii do 75 kilogramów, natomiast w najwyższej kategorii, do 130 kilogramów, piąty był Marcel Elias, a siódmy Mateusz Kareciński.

Radomski klub zwyciężył w klasyfikacji drużynowej z dorobkiem 92 punktów. Drugi KS AZS-AWF Warszawa uzbierał 51 „oczek”, a trzeci WKS Śląsk Wrocław 38.

Tymczasem w najbliższy weekend radomscy zapaśnicy wystąpią na Pucharze Polski kadetów, który odbędzie się w Warszawie.

W dniach 21-22 kwietnia w Radomiu odbędą się natomiast mistrzostwa Polski juniorów, których gospodarzem będzie Olimpijczyk.