Udany występ radomskiej pływaczki w Grecji. Pięć razy stanęła na najwyższym stopniu podium

/sid/
Paulina Nogaj (z prawej) i jej trener Krzysztof Krzysztoszek (obok) są zadowoleni ze startu w Grecji. Radomska pływaczka pięć razy stawała na najwyższym stopniu podium J. Stobiecki
Znakomicie spisała się w pływackim wielomeczu juniorów reprezentacja Polski, z radomianką Pauliną Nogaj w składzie, który rozegrano w Grecji. Młodzi Polacy wygrali towarzyskie zawody, w których wystartowało 12 ekip.

Podopieczna Krzysztofa Krzysztoszka wygrała indywidualnie wyścigi na 50 i 100 metrów stylem motylkowym i wspólnie z koleżankami triumfowała w trzech wyścigach sztafet.

Nogaj, wielokrotna medalistka mistrzostw Polski juniorów, była jedyną zawodniczką radomskiego klubu, która znalazła się w kadrze Polski na wielomecz juniorów w pływaniu. W towarzyskich zawodach, rozegranych w Aleksandropolis w Grecji, wystartowali oprócz Polaków i Greków, młodzi pływacy z Brazylii, Szwajcarii, Ukrainy, Czech, Turcji, Izraela, Słowenii, Portugalii, Cypru i Bułgarii.

Rywalizację zdominowali polscy pływacy, którzy ostatecznie wygrali wielomecz. Duży udział miała w tym radomska pływaczka, reprezentująca barwy Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego Wodnik Radom, działającego przy Publicznym Gimnazjum nr 10 w Radomiu.

Nogaj wygrała wyścig na dystansie 50 metrów stylem motylkowym z czasem 28,19 sekundy. Jej przewaga nad drugą na mecie, przedstawicielka gospodarzy, Vrvarą Ilektrą Lebl wyniosła 0,29 sekundy. Była najszybsza także na dwukrotnie dłuższym dystansie.

Polki bardzo dobrze spisały w wyścigach sztafetowych. Startując w składzie Nogaj, Paulina Piechota, Julia Szatanek, Klaudia Jankowska wygrały wyścig 4 x 200 m stylem dowolnym z czasem 8 min. 32,98 sek. Jako pierwsze polskie pływaczki ukończyły także zmagania 4x100 m stylem zmiennym. Nogaj, Jankowska oraz Agata Naskręt i Paulina Majszutowicz uzyskały czas 4 min. 19,81 sek. Po raz trzeci Polki wygrały w wyścigu 4x100 m stylem dowolnym.